Search
Close this search box.
wynajem jachtu

Wynajem jachtu w Chorwacji – wczasy na pełnym morzu

Wynajem jachtu w Chorwacji marzy się niejednemu. Kraj ten słynie bowiem z najdłuższej linii brzegowej południowo-wschodniej Europy nad Morzem Adriatyckim. Ponadto Chorwacja pełna jest fenomenalnych wysepek, rajskich zatoczek i panoramicznych widoków z perspektywy morza. Dzięki bogatemu dziedzictwu przyrodniczemu i kulturowemu jest również krajem z ponad dziesięcioma niematerialnymi arcydziełami kultury UNESCO i siedmioma obiektami światowego dziedzictwa UNESCO. Jako że nie wszędzie łatwo dostać się samochodem, najkorzystniejszą formą transportu jest właśnie luksusowy rejs po wybrzeżu.

TOP3 najlepsze regiony do żeglowania oraz porty w Chorwacji

  1. Marina Frapa w Rogoznicy corocznie zdobywa nagrody w żeglarskim świecie. Port położony na około 136 000 m2 powierzchni znajduje się w Dalmacji, który jest najsłynniejszym chorwackim regionem wypoczynkowym. Przede wszystkim warto pożeglować na Zadarski Archipelag. Ponadto odwiedzić Park Przyrody Telašćica, Park Narodowy Kornati, twierdzę sv. Nikola w pobliżu Šibenika czy ukryte wyspy Žut, Tetovišnjak i znana z koralowców wyspa Zlarin oraz Grebaštica.
  2. Pakleni Otoci to bajeczny archipelag około 10 małych, niezamieszkanych wysepek, z których największą jest wyspa Sv. Klement. Plaże w Chorwacji, a szczególnie na wyspach są piaszczysto-żwirowe.
  3. Port w Dubrowniku, największe nadmorskie miasteczko na południu kraju. Stare Miasto w Dubrowniku jako największa atrakcja turystyczna regionu przyciąga corocznie rzeszę turystów z całego świata.

Choć wielu z Was może to chodzić po głowie, nie każdy wie, na co zwrócić uwagę. Poniżej nie tylko przybliżamy najważniejsze kwestie, lecz także prezentujemy przykładowe propozycje, z których być może skorzystacie.

wynajem jachtu

Wynajem jachtu w Chorwacji

PERSHING 5X SILVER II (rok 2020)

To odważne coupé zostało zaprojektowane, aby wzbudzić emocje w ponad 80 krajach, gdzie jest dystrybuowane. Jacht mierzy 16,51 metra długości oraz 4,38 metra szerokości. Ma ponadto oryginalną, hydraulicznie sterowaną platformę na rufie, którą można obniżyć o ponad 50 cm pod powierzchnię wody. Wówczas staje się ona wygodnym miejscem do zanurzenia dla pasażerów i załogi. Dzięki zamontowaniu poręczy zabezpieczającej siatkę cały obszar staje się małym basenem, w którym młodsi goście mogą bezpiecznie bawić się w wodzie. W garażu znajduje się także miejsce na 2,8-metrowy ponton Williams, który łatwo wsuwa się do wody, gdy platforma do pływania jest już zanurzona.

Kokpit jest chroniony przez dwie aerodynamiczne płetwy, co jest znakiem rozpoznawczym najnowszej generacji Pershinga. Łódź ma dużą osłonę przeciwsłoneczną oraz kącik jadalny, który można oddzielić lub połączyć z salonem wewnętrznym dzięki nowemu systemowi otwierania i zamykania szklanych drzwi i okien. Pokład główny podzielony jest na salon ze stołem jadalnym, mostem na prawej burcie i drugim salonem z przodu. Przednią częścią sufitu jest przesuwany szklany dach. Ta wersja modelu ma również przednią kabinę VIP i jadalnię naprzeciwko kuchni.

Silnik: 2x Volvo Penta IPS D11 950
Długość: 16,51 m
Szerokość: 4,38 m
Liczba kabin: 3
Dopuszczalna liczba osób na pokładzie: 12
Liczba miejsc do spania: 4+2
Lokalizacja: Chorwacja
Marina: Marina Frapa

Cena orientacyjna od: 22 353 EUR / 7dni

FERRETTI YACHTS 550 LAGOON (rok 2020)

Ferretti Yachts 550 charakteryzuje się niespotykaną konstrukcją kadłuba, wyposażeniem, układem maszynowni oraz układem wnętrz. Jacht ten łączy w sobie elegancję i sportowy charakter z wyraźnym, a jednocześnie uwodzicielskim krojem. Ponadto nieprzerwane oszklenie pokładu głównego „obniża” profil jachtu, uwydatniając jego dynamiczny wygląd.

Trzy duże, przeszklone powierzchnie po bokach kadłuba nie tylko doskonale harmonizują z ogólnym wyglądem, lecz także zapewniają wspaniałe widoki i mnóstwo naturalnego światła. Fantastyczna jest także przednia strefa wypoczynkowa, która oferuje niewiarygodnie szerokie miejsca do relaksu na świeżym powietrzu.

Silnik: 2 x MAN i6 800 HP
Długość: 17,42 m
Szerokość: 4,82 m
Liczba kabin: 3+1
Dopuszczalna liczba osób na pokładzie: 12
Liczba miejsc do spania: 6+2
Lokalizacja: Chorwacja
Marina: Marina Frapa

Cena orientacyjna od: 17 647 EUR / 7dni

GALEON 550 FLY GREMIX (rok 2014)

Dynamiczna linia zaprojektowana przez pracownię Tony Castro idzie tu w parze z przemyślanym i luksusowym wnętrzem. Dzięki doskonale rozplanowanej przestrzeni na wszystkich trzech pokładach znajduje się niespotykana ilość miejsca do wykorzystania na relaks, pracę i zabawę. Z zewnątrz uwagę przyciąga przestronny, górny pokład z obszernymi materacami do opalania, funkcjonalnym barkiem oraz stołem jadalnym z ośmioma miejscami do siedzenia.

Silnik: 2 x Volvo Penta D13 800HP
Długość: 17,70 m
Szerokość: 4,70 m
Liczba kabin: 3+1
Dopuszczalna liczba osób na pokładzie: 12
Liczba miejsc do spania: 6
Lokalizacja: Chorwacja
Marina: Marina Frapa

Cena orientacyjna od: 13 600 EUR / 7dni

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem: travel@carter.eu

 

Autor: biuro podróży CARTER®