Search
Close this search box.
wynajem luksusowych aut

Wynajem luksusowych aut za granicą – przygoda za kółkiem

Wynajem luksusowych aut to nie tylko podróż w ekskluzywnej oprawie, lecz także wyjątkowa przygoda i przepełniające uczucie wolności. Wyobraźcie sobie siebie za kierownicą najnowszego modelu Ferrari, ultraszybkiego Lamborghini lub klasycznej Corvette, koniecznie w intensywnie czerwonym odcieniu. Do tego przyjemny wiatr we włosach, słońce muskające twarz i roztaczające się dookoła przepiękne widoki na wybrzeże, góry bądź bezgraniczne, sielskie pejzaże.

Wynajem luksusowych aut – polecane miejsca

Włochy to nie tylko kraj wyśmienitej kawy, bogactwa smaków i politycznych awantur. To także kraj najbardziej prestiżowych samochodów i sprzyjających im przepięknych krajobrazów. W końcu jeżeli przemierzać malowniczą Italię, to tylko za kółkiem Ferrari, Alfa Romeo bądź Lamborghini. Wynajem luksusowych aut jest możliwy niemalże w każdym regionie kraju, od biznesowego centrum Mediolanu, przez tętniący życiem Rzym, po słoneczną Sycylię.

Pod tym względem króluje także bajeczne Lazurowe Wybrzeże z Monte Carlo na czele, gdzie widok zaparkowanych samochodów marki Aston Martin, Rolls-Royce, Tesla czy Bentley jest na porządku dziennym. To tutaj zbiera się towarzyska śmietanka, która bawi się potem na ekskluzywnych superjachtach i w najlepszych pięciogwiazdkowych hotelach. Jak podjeżdżać pod takie miejsca, to tylko za kierownicą modelu, który przyciąga uwagę przechodniów.

wynajem luksusowych aut

Podstawowe informacje

Wynajem luksusowych aut jest kosztowny, bo kosztowne są same samochody. Najnowsze modele potrafią mieć wartość pół miliona euro. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że istnieje możliwość wynajęcia takiego auta także na krótsze terminy. Z reguły wypożyczalnie podają cenę za jeden dzień, trzy dni oraz tydzień, przy czym, oczywiście, wynajem na dłuższy termin jest znacznie korzystniejszy. Cena wynajmu samochodu może się wahać od około kilkuset euro za dzień i kilku tysięcy za tydzień do nawet kilku tysięcy za dzień i kilkunastu tysięcy za tydzień. Ponadto niemal wszędzie niezbędna jest wpłata lub blokada depozytu w wysokości kilku tysięcy euro.

Warto pamiętać o dodatkowym ubezpieczeniu, bo przy tego typu autach nie ma sensu ryzykować. Często, ale nie zawsze, ubezpieczenie nie redukuje naszej odpowiedzialności do zera, ale zmniejsza wkład na wypadek ewentualnego zdarzenia. Tym samym zamiast odpowiadać do kwoty na przykład 100 tys. euro, możemy ponosić odpowiedzialność jedynie do ok. 25 tys. euro.

Co może nam się wydać dziwnym, ale jest w pełni zrozumiałe, przy wynajmie luksusowych pojazdów obowiązuje nas dzienny limit kilometrów, który z reguły wynosi od ok. 100 do 200 km na dobę. Wynika to przede wszystkim z próby ograniczenia eksploatacji, ale oczywiście nie znaczy, że absolutnie nie możemy przekroczyć danej liczby kilometrów. Możemy, za niewielką dopłatą ok. 2-5 euro za kilometr. W końcu nie o pokonanie najdłuższej trasy tu chodzi. Celem jest relaks za kierownicą, podziwianie pięknych krajobrazów i upajanie się poczuciem spełnienia.

wynajem luksusowych aut

Przejażdżka za kółkiem wymarzonego samochodu

Przyspieszenie do 100 km/h w niecałe 3 sekundy, zawrotna prędkość, ekscytująca praca silnika, napęd na cztery koła, skórzane fotele i eleganckie wnętrza. Czego chcieć więcej? Może poza przepiękną kobietą u boku 😉 Wynajem luksusowego samochodu w sportowym wydaniu to spełnienie marzeń każdego mężczyzny. Dzień za kółkiem motoryzacyjnego cacka to idealny prezent dla ukochanego, brata, a nawet taty.

W ofercie wypożyczalni prestiżowych samochodów znajdują się także samochodowe klasyki. Zabierają nas one nie tylko w podróż po bajecznych regionach Europy Południowej, lecz także w podróż w czasie. Ekskluzywna przejażdżka kabrioletem w stylu vintage to wspaniały pomysł na sprawienie radości swojej partnerce. Unikatowe przeżycie i poczucie wyjątkowości pozostaną z nią na długo.

wynajem luksusowych aut

Autor: Biuro Podróży CARTER®