Search
Close this search box.
Ekspedycja na Grenlandie, wyprawa na grenlandię z Quark Expeditions

Niezwykła wyprawa na Grenlandię z Quark Expeditions

Szukacie kolejnej inspiracji podróżniczej? Macie nieodpartą ochotę, by poznać nowy, dziewiczy kierunek, do którego nie dotarła jeszcze turystyka masowa? Dobrze się składa, bo mamy destynację specjalnie dla Was! Już dziś zapraszamy Was w podróż na wyspę, która geograficznie należy do Ameryki Północnej, kulturowo i historycznie do Europy, 86% jej powierzchni skuta jest lodem, a mieszkańcy tej wyspy wynaleźli kajak – o jakiej wyspie mowa? O Grenlandii!

Ekspedycja na Grenlandie, wyprawa na grenlandię z Quark Expeditions
© 2022 Biuro Podróży CARTER®

Ostatnio mieliśmy ogromną przyjemność uczestniczyć w pierwszym inauguracyjnym rejsie po południowej Grenlandii z naszym nowym partnerem Quark Expeditions. Firma ta świadczy najwyższej  światowej klasy polarne rejsy ekspedycyjne. Z całą pewnością można powiedzieć, że wyjazd na Grenlandię z Quark Expeditions to jedna z największych przygód w życiu!

„Expect the unexpected” to motto przewodnie ekspedycji Quark Expeditions, które najlepiej podsumowuje wyjazd pełen niezwykłych doświadczeń, przerastający najśmielsze oczekiwania. Supernowoczesny, oddany w zeszłym roku statek Ultramarine to prawdziwy hotel na wodzie. Mimo że rejs miał bardziej charakter ekspedycyjny niż wycieczkowy, to jednak komfort podróży był wysoki. Warto wiedzieć, że to jedyny na świecie statek ekspedycyjny tej klasy z dwoma helikopterami.

Ekspedycja na Grenlandie, wyprawa na grenlandię z Quark Expeditions
© 2022 Biuro Podróży CARTER®

Na pokładzie znalazło się wielu dziennikarzy i znanych fotografów m.in. z National Geographic. Celem tego inauguracyjnego rejsu było pokazanie nieskazitelnej przyrody południowej Grenlandii z mocnym aspektem na ochronę lokalnej przyrody i wsparcie tutejszej społeczności. Zrównoważona forma ekspedycji to silna idea przyświecająca rejsom Quark Expeditions (często w przeciwieństwie do innych, choć nielicznych w tej części świata rejsów, które niekoniecznie dbają o zrównoważoną formę swoich podróży).

Ekspedycja na Grenlandie, wyprawa na grenlandię z Quark Expeditions (2)
© 2022 Biuro Podróży CARTER®

Lądowanie helikopterem na pokrywie lodowej lądolodu grenlandzkiego było wisienką na torcie i zwieńczeniem ekspedycji. Jest to druga na świecie (zaraz po Antarktydzie) tak wielka pokrywa lodowa sięgająca od 1,5 do 3km grubości! Sama skala i wielkość lodowca jest nie do opisania. Ta masa lodu nazywana również lodowcem kontynentalnym zajmuje powierzchnię przeszło 82% powierzchni wyspy. Wyprawa na Grenlandię z Quark Expeditions jest świetnie zorganizowana i niewiarygodne jest, jak ta machina organizacji polarnych rejsów znakomicie działa. CARTER® jako jedyne biuro podróży w Polsce promuje tak niezwykłe produkty oraz ekspedycje do najbardziej niesamowitych miejsc na świecie! Wiele osób określiło ten wyjazd jako doświadczenie zmieniające życie – czy faktycznie tak było? Naszym zdaniem tak!

Ekspedycja na Grenlandie, wyprawa na grenlandię z Quark Expeditions
© 2022 Biuro Podróży CARTER®

Jednym z najczęstszych tytułów artykułów dziennikarzy odwiedzających Grenlandię było pytanie: Czy Grenlandia będzie kolejną Islandią? Nie czekajcie, aż przyjdzie odpowiedź i już dziś wybierzcie się z nami w podróż na największą wyspę świata, do czego gorąco zachęcamy!

grenlandia

mapka grenlandia

Autor: Biuro Podróży CARTER®

grenlandia