Search
Close this search box.
indonezja

TOP 15: najlepsze hotele na Bali – ekskluzywne wycieczki na wyspy Indonezji

Najlepsze hotele na Bali zagwarantują Państwu wypoczynek o najwyższym standardzie, wśród egzotycznej dżungli bądź na zapierającym dech w piersiach wybrzeżu. Indonezja to jednak nie tylko Bali, lecz wiele mniejszych i większych, a równie interesujących wysp. 

Gorąco rekomendujemy wycieczki objazdowo-wypoczynkowe po wyspach Indonezji. Szczególnie polecamy:

 • 3-dniowy pobyt na Jawie ze zwiedzaniem świątyń Prambanan i Borobudur, a następnie 5-dniowy pobyt w Ubud, tzw. zielonym sercu Bali, oraz kilkudniowy wypoczynek na Nusa Dua lub w Uluwatu

Największe atrakcje Ubud to Las Małp, który stanowi wspaniałą rozrywkę dla całej rodziny, Pałac Królewski, targ, na którym można znaleźć niezwykłe i niepowtarzalne produkty, a także przede wszystkim Pura Taman Saraswati, będący hinduską świątynią poświęconą bogini Sarasvati, znanej również jako bogini Mądrości. To jednak nie wszystko, gdyż warto odwiedzić również Wodospady Gitgit, które są jedną z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych na Bali czy Świątynię Goa Gajah, znanej jako Świątynia Jaskini Słonia, dzięki narysowanej sylwetce zwierzęcia przy wejściu. 

Jawa to z kolei niesamowicie zróżnicowana wyspa, a najciekawsze miejsce do odwiedzenia to Plac Merdeka – Plac Niepodległości, Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Dżakarty, Muzeum Teatru Indonezyjskiego Wayang czy Port Sunda Kelepa. Dla ciekawskich polecany jest również Park Taman Mini Indonesia Indah, kt,ory jest parkiem przedstawiającym Indonezję w miniaturze. Zaś wszyscy ci, którzy kochają stare rzeczy, powinni odwiedzić Julan Surabaya – ulicę wypełnioną antykwariatami, wśród których można znaleźć prawdziwe perełki. Kulturalną stolicą Jawy, którą koniecznie muszą odwiedzić wszyscy miłośnicy sztuki, jest Yogyakarta. To przede wszystkim stolica muzyki, malarstwa, tańca oraz batiku, czyli lokalnego rękodzieła.

 • 3-dniowy program objazdowy po Bali: Parki Narodowe, wulkany, Ubud, kilkudniowy wypoczynek w Kuta, a następnie kilkudniowy pobyt na Wyspie Lombok lub Komodo;

Najważniejsze parki narodowe Bali to West Bali National Park w którym znajdziemy bujne zielone lasy, malownicze pasma górskie, krystalicznie czyste, błękitne wody i rozległe połacie dziewiczych plaż; Elephant Safari Park, w którym znajduje się największe stado słoni sumatrzańskich na wyspie, w sumie 31. Położony pośród bujnych ogrodów botanicznych i dżungli, park oferuje odwiedzającym możliwość interakcji z rezydentami gigantami i spędzenia niesamowitego czasu. Pośród innych parków narodowych znajdziemy także innowacyjny Bali Bird Park, który pojawił się na scenie ekoturystyki na Bali ponad 20 lat temu i dzisiaj jest zaangażowany w zachowanie, ochronę i hodowlę nie tylko egzotycznych ptaków Indonezji, ale także tych z innych regionów.

 • pobyt na 3 różnych i bardzo odmiennych wyspach: Jawa, Bali i Sumba.

Odkryj dziewiczą Sumbę! To niezwykła i mało turystyczna wyspa wchodząca w skład Małych Wysp Sundajskich. Zlokalizowana jest na południowy zachód od Flores. Na wsypę dostać się można samolotem zarówno z Bali jak i z Dżakarty.

Aby ułatwić Państwu wybór, stworzyliśmy ranking pomagający w doborze zakwaterowania.

TOP 15: najlepsze hotele na Bali:

 1. Mandapa, Ubud – resort należący do znamienitej sieci Ritz Carlton, ukryty w zielonej dżungli Ubud, tzw. serca Bali, zdecydowanie zaspokoi najbardziej wymagających klientów. Zaliczany jest do najlepszych hoteli świata.

 2. Viceroy, Ubud – butikowy hotel, prowadzony przez rodzinę oferuje niesamowitą lokalizację i spersonalizowaną obsługę. Idealny na romantyczną podróż poślubną.

 3. Four Seasons Resort Bali, Zatoka Jimbaran – sieci Four Seasons nie trzeba chyba już nikomu przedstawiać. To strzał w 10-tkę, jeśli chodzi o wakacje na Bali.

 4. Four Seasons Sayan, Ubud – zapierający dech w piersiach Four Seasons na Ubud to najlepszy wybór dla poszukujących ciszy, spokoju i luksusu bez granic.

 5. The St.Regis, plaża Nusa Dua – luksusowe wakacje na Bali powinny być zwieńczone pobytem w St. Regis. Piękna plaża, nienaganna obsługa, liczne atrakcje dla dzieci.

 6. Amankila, Manggis – sieć Aman w Indonezji oferuje kilka swoich hoteli. Amankila na Bali to niewątpliwie jedna z pereł w koronie tej ultraekskluzywnej hotelowej sieci.

 7. Alila Villas Uluwatu – kto szuka miejsc z dala od tłumów, powinien zdecydować się na wczasy w Uluwatu, na Wyspie Bogów – Bali. Alila oferuje ogromne wille, największa z nich ma 3000 m2! Idealny hotel na relaks w ekskluzywnym spa.

 8. Amandari, Ubud – świetny wybór dla najbardziej wymagających podróżnych. Znajdziesz tu ekskluzywne SPA i przestronne wille.

 9. The Mulia Bali, plaża Nusa Dua – odkryj jeden z najlepszych hoteli na wyspie, oferujący piękną plażę. The Mulia to idealny wybór na Twoje wakacje na Bali.

 10. The Ritz Carlton Bali, plaża Nusa Dua – jeden z najnowszych i najbardziej nowoczesnych hoteli. Oferuje liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi m.in.: nocne safari.

 11. Capella Ubud, Bali – W gęstej dżungli niedaleko kulturowej stolicy wyspy znajduje się luksusowy obóz, zaprojektowany przez sławnego architekta Billa Bensleya, który przywołuje atmosferę XIX-wiecznych europejskich ekspedycji. Oprócz komfortowych wnętrz, goście mogą tu doświadczyć przygód i poczuć się jak odważni odkrywcy z przeszłości.

 12. Amanjiwo, Jawa – Podczas pobytu w urokliwym hotelu otoczonym malowniczymi polami ryżowymi i wzgórzami Menoreh, które przypomina świątynię, goście mają niepowtarzalną okazję odwiedzić słynną świątynię Borobudur, która jest chroniona przez UNESCO, oraz dynamiczne miasto Yogyakarta. Luksusowe apartamenty hotelowe zostały zaprojektowane w stylu buddyjskiego sanktuarium Borobudur, a z ich okien rozpościerają się piękne widoki na wzgórza Menoreh, dolinę lub samą świątynię Borobudur.

 13. Bawah Reserve, Archipelag Anambas – stworzony z myślą o wymagających podróżnikach ekoturystycznych. Położony na 6 pięknych wyspach otoczonych gęstą dżunglą, hotel oferuje 3 krystalicznie czyste laguny i 13 urokliwych plaż.

 14. NIHI, Sumba – W latach 2016 i 2017 magazyn „Travel & Leisure” przyznał tytuł najlepszego hotelu na świecie temu hotelowi. Obiekt oferuje swoim gościom szeroki wybór udogodnień oraz możliwość zanurzenia się w bogatej kulturze wyspy i poznania lokalnych tradycji. Położony w pobliżu plaży, hotel Nihi Sumba otacza piękne formacje skalne i naturalne baseny, które powstają podczas odpływu.

 15. Scuba SPA ZEN – to unikalne miejsce, które połącza w sobie trzy elementy: nurkowanie, relaksujące spa oraz harmonię zen. Jest to idealne miejsce dla miłośników nurkowania, którzy pragną odkrywać podwodne bogactwa i korale, a jednocześnie cenią spokój i wewnętrzną równowagę.

Autor: biuro podróży CARTER®