Search
Close this search box.

Angama Mara

Angama Mara to luksusowa safari lodge wzniesiona nad Wielką Doliną Ryftową w północno-zachodniej części Rezerwatu Narodowego Masai Mara, w Kenii. Właściciele lubią mówić, że hotel zawieszony jest między niebem a ziemią i trudno się z nimi nie zgodzić, ponieważ niemal z każdego zakątka obiektu rozciąga się panoramiczny widok na szerokie tereny rezerwatu. Ze względu na swoje znakomite położenie, Angama Mara to idealne miejsce na prawdziwe afrykańskie safari i niepowtarzalne wakacje w Kenii.

Ten ekskluzywny hotel składa się z dwóch obozów, z których każdy posiada zaledwie piętnaście przestronnych, luksusowych namiotów we wczesnokolonialnym stylu. Z szerokich okien i prywatnych tarasów wszystkich apartamentów roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki, a dzięki umieszczonym w pokojach lornetkom można obserwować dzikie zwierzęta. Pomiędzy obozami znajduje się część The Pavilion, gdzie goście korzystają ze strefy fitness, basenu typu infinity czy sklepiku safari. W pobliżu funkcjonuje również niewielkie prywatne lotnisko.

Angama Mara słynie z szytych na miarę wycieczek safari. Każda poprzedzona jest szczegółowym wywiadem, podczas którego przewodnicy i rangersi dowiadują się, co szczególnie chcieliby Państwo zobaczyć, gdzie się udać i ile czasu poświęcić. Interesującym przeżyciem są piesze safari z masajskim wojownikiem, który ponadto przybliża ciekawe legendy, kulturę swojego ludu, wesołe piosenki i tańce. Do Masai Mara można się wybrać o każdej porze roku, ale szczególnie warto zaplanować wyjazd w terminie od lipca do września, kiedy trwa Wielka Migracja zwierząt.

Lodge oferuje swoim Gościom także wiele innych niepowtarzalnych atrakcji, jak np. lot balonem o wschodzie słońca, wizyty w okolicznych masajskich wioskach, pokazy masajskich wojowników, zajęcia fotograficzne czy romantyczne pikniki na łonie natury. Planując wyjazd do Kenii, zdecydowanie warto skupić uwagę na Angama Mara – obiekt został wielokrotnie nagrodzony przez magazyn Condé Nast Traveler.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę