Search
Close this search box.

Saruni Mara

W samym sercu rezerwatu dzikiej przyrody Mara North, który graniczy ze słynnym Rezerwatem Narodowym Masai Mara, znajduje się kilka ekskluzywnych domków. Każdy udekorowano w innym stylu: np. The Observatory wyposażono w starodawny mosiężny teleskop, udekorowany antykami Love Shack urządzono z myślą o nowożeńcach, a The Photographer’s Studio posiada aparat fotograficzny sprzed kilku dekad oraz wspaniałe przedruki zdjęć na ścianach. Śniadania są często podawane w ustronnych dolinach, a obiady pod niebem pełnym gwiazd, tworząc niepowtarzalny klimat.

Główną atrakcją są luksusowe safari w rezerwacie Mara North oraz Rezerwacie Narodowym Masai Mara. W pierwszym z nich organizowane są również wycieczki nocą, by obserwować zwierzęta żyjące po zmroku. Można również wspiąć się wspólnie z przewodnikiem i w asyście stosownego pojazdu na Kilileoni ‒ najwyższy szczyt ekosystemu Mara-Serengeti oraz odwiedzić masajski targ i poznać kulturę tubylców.

W Warriors Academy najmłodsi mogą zdobyć umiejętności przydatne podczas życia w buszu oraz wiedzę lokalnych plemion. Ten luksusowy hotel jest doskonałym wyborem dla pragnących zobaczyć Wielką Migrację zwierząt, w tym antylop gnu i zebr.

W Maasai Wellbeing Space oferowane są zabiegi łączące współczesne techniki i starodawne mądrości Masajów. Jest to obiekt skryty wśród gaju oliwnego i cedrowego, w którym oczyszczenie ciała uzyskuje się dzięki zabiegom na bazie liści olsinoni (Lippia Javanica), żelu z usuguru (Aloe Kedongenesis) oraz kompresów z liści olleleshwa (Tarchonantus Canphorantus). Dostępny jest również szeroki wybór masaży i zabiegów na twarz, dłonie i stopy.

Lokalizacja:

rezerwat Mara North, Kenia, ok. 4‒5 godz. jazdy lub godzina lotu z lotniska w Nairobi.

Zakwaterowanie:

5 bungalowów i 2 wille.

Restauracje i bary:

wspólne posiłki w głównym budynku 'Kuro’ House w towarzystwie przewodników i zarządzających obiektem, prywatne posiłki w bungalowach oraz w bibliotece, pikniki, posiłki w buszu pod gołym niebem i wieczorne drinki.

Udogodnienia:

biblioteka, dzienne i nocne safari grupowe z przewodnikiem po rezerwacie, Warriors Academy (specjalny program uczący umiejętności przydatnych w buszu oraz tropienia zwierząt), wycieczki kulturoznawcze i krajoznawcze, możliwość wizyty w sanktuarium dla nosorożców Ol Chorro (za dodatkową opłatą), loty balonem na gorące powietrze (na żądanie i za dodatkową opłatą), sklep z prezentami, organizacja wesel i błogosławieństw, Wi-Fi w miejscach ogólnodostępnych.

Sport i rekreacja:

obserwacja ptaków i zwierząt, wędrówki po buszu z przewodnikiem.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę