Search
Close this search box.

Tswalu

Rezerwat Tswalu Kalahari, rozległy obszar południowego Kalahari na Przylądku Północnym, znajduje się w czołówce zrównoważonej ekoturystyki w RPA. Od 1998 roku rezerwat Tswalu Kalahari jest wolny od malarii i innych chorób tropikalnych. Rezerwat to przede wszystkim ambitny projekt ochrony, który finansuje liczne badania, mające na celu poznanie i ochronę kluczowych gatunków w ekosystemie Kalahari. Rezerwat ma również najniższy ślad gości w Afryce Południowej – a dochody z pobliskich obozów Motse i gospodarstwa Tarkuni pomagają finansować ochronę. Hotel położony jest na jego terenie, między dwoma pasmami górskimi, 300 km na północny zachód od miasta Kimberley, 2,5 godziny lotu z lotnisk w Johannesburgu i Kapsztadzie. Luksusowy hotel na safari w RPA Tswalu jest własnością znanej rodziny górniczej Oppenheimer.

Rezerwat Tswalu Kalahari zamieszkuje 70 gatunków ssaków, m.in. lwy, gepardy, nosorożce czarne, antylopy rogate i dereszowate, a także ponad 200 gatunków ptaków. Hotel Tswalu dysponuje 9 przestronnymi namiotami w miejscowości Motse oraz 5 namiotami w Tarkuni. Charakteryzują się prawdziwym afrykańskim stylem połączonym z europejską elegancją. Hotel został zbudowany w ten sposób, że doskonale wtapia się w otoczenie, a właściciele dbają, by pobyt gości odbywał się w harmonii z naturą. W Tswalu znajduje się restauracja z piwniczką win, bar, podgrzewany odkryty basen. Dla dzieci opracowano specjalne zajęcia.

Wraz z otwarciem restauracji Klein JAN, we współpracy z nagrodzonym gwiazdką Michelin szefem kuchni Janem Hendrikiem van der Westhuizen, tradycje kulinarne i składniki Przylądka Północnego zostały pomysłowo wykorzystane w codziennym menu. Niski stosunek liczby gości do ogromu terenu w Tswalu oferuje dwa największe luksusy w każdej podróży – komfort i przestrzeń. Goście mają zagwarantowanego przewodnika, prywatny pojazd oraz lokalizator, który zapewnia pełną swobodę przemierzania największej prywatnej rezerwy w RPA. Wybierając Tswalu, goście nie tylko stają się częścią większej historii zrównoważonego rozwoju, ale także przyczyniają się do ochrony bioróżnorodności południowego Kalahari.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę