Search
Close this search box.

W krainie uśmiechu i tysiąca świątyń

Mjanma (Birma) w 15 dni

Zapraszamy podróżników na 15 dniową wyprawę do „Kraju silnych jeźdźców”, czyli Mjanmy – bardziej znanej jako Birma. Mjanma słynie ze wspaniałych buddyjskich świątyń i ogromnych posągów Buddy, z których niektóre, mimo swych rozmiarów w całości pokryte są złotem. Podróżując w luksusowych warunkach goście zwiedzą nie tylko zabytki, ale dotkną dnia codziennego mieszkańców, odwiedzając m.in. warsztaty jedwabiu czy wędrując przez pola ryżowe.

Plan wycieczki:

1 Rangun

Po przylocie na lotnisko w Rangunie goście powitani zostaną przez lokalnego przedstawiciela naszego ekskluzywnego biura podróży i przewiezieni do hotelu. Zwiedzanie dawnej stolicy Birmy rozpocznie się wizytą w pagodzie Sule. Następnie goście zobaczą figurę leżącego Buddy w świątyni Chaukhtatgyi oraz przepiękną barkę Karaweik Hall na jeziorze Kandawgyi. Goście udadzą się także na targ Bogyoke. Zwiedzanie zwieńczy wizyta we wspaniałej wielkiej pagodzie Shwedagon, wykonanej z czystego złota. Zakwaterowanie w 4-gwiazdkowym luksusowym Sule Shangri-La lub w hotelu o podobnym standardzie w Rangunie.

2 Rnagun – Bago – Kin Pun

Po śniadaniu goście wyruszą do Bago, gdzie zwiedzą pagodę Shwemawdaw, a następnie udadzą się w dalszą drogę do miejscowości Kin Pun, w której znajduje się jeden z najbardziej znanych obiektów religijnych w Birmie, pagoda Kyaiktiyo. Usytuowana jest ona na olbrzymim głazie pokrytym płatkami złota i umieszczonym na skraju klifu. Roztacza się stąd niesamowity widok, zwłaszcza o zachodzie słońca. Kolacja i nocleg w 2-gwiazdkowym hotelu Mountain Top Hotel lub Golden Rock Hotel.

3 Kin Pun – Bago – Rangun

W dniu dzisiejszym goście udadzą się w drogę powrotną do Rangunu, podczas której przewidziany jest postój w Bago. Można tu zobaczyć m.in. 55-metrową figurę leżącego Buddy Shwe Tha Lyaung oraz 4 olbrzymie posągi Buddy w pagodzie Kyaik Pun. Po drodze do Rangunu goście odwiedzą także cmentarz wojenny w pobliżu Htauk Kyan. Po przyjeździe do Rangunu zostaną zakwaterowani w 4-gwiazdkowym hotelu Sule Shangri-La lub innym luksusowym hotelu o podobnym standardzie.

4 Rangun – Mandalaj – Pyin Oo Lwin

Po śniadaniu goście zostaną przewiezieni na lotnisko, skąd odlecą do Mandalaj, a następnie odbędą malowniczą przejażdżkę do Pyin Oo Lwin. Po lunchu w lokalnej restauracji goście odwiedzą jaskinie Peik Khyin Myaung oraz wodospad Pwe Kyuak. Obiad i nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu Aureum Palace Resort @ The Governor’s House albo innym o podobnym standardzie w Pyin Oo Lwin.

5 Pyin Oo Lwin – Mandalaj

Przed powrotem do Mandalaj goście odwiedzą lokalny targ. W Mandalaj po lunchu rozpocznie się zwiedzanie miasta. W programie m.in. klasztor Shweinbin, pagoda Kuthodaw, a także pagoda Mahamuni. Zachód słońca goście podziwiać będą ze Wzgórza Mandalaj. Kolacja i nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu Mandalay Hill Resort Hotel lub innym luksusowym hotelu o podobnym standardzie.

6 Mandalaj – Mingwan – Mandalaj

O poranku goście udadzą się na malowniczy rejs po rzece Irawadi. Po dotarciu do Mingwan zobaczą największy na świecie dzwon, a następnie pagodę Pathodawgyi, której budowa nigdy nie została ukończona. Goście powrócą do Mandalaj po lunchu. Czas wolny. Kolacja i nocleg w Mandalaj.

7 Mandalaj – Amarapura – Inwa (Ava) – Mandalaj

Po śniadaniu goście udadzą się do miejscowości Amarpura, gdzie odwiedzą klasztor Mahagandayon, w którym ponad 1000 mnichów żyje i uczy się w całkowitej ciszy. Następnie goście zobaczą najdłuższy most tekowy świata, U Bein. Udadzą się także do tradycyjnego warsztatu, w którym wyrabia się ręcznie tkany jedwab. Kolejnym punktem zwiedzania będzie klasztor Bagaya, gdzie znajduje się wiele znakomitych rzeźb przedstawiających Buddę. Po lunchu goście udadzą się na krótki rejs do Inwy, dawnej stolicy Królestwa Ava. Odwiedzą tam wieżę obserwacyjną Nanmyin, znaną także jako krzywa wieża w Avie, klasztor Maha Aung Mye Bonzan oraz klasztor Bargayar, który słynie z bogato zdobionych rzeźb i tekowych pali. Powrót do Mandalaj na kolację i nocleg.

8 Mandalaj – Pagan

Wcześnie rano goście wsiądą na pokład promu i przepłyną rzeką Irawadi do miejscowości Pagan. Po przyjeździe zostaną zakwaterowani w hotelu. Nocleg i kolacja w 3-gwiazdkowym Myanmar Treasure Resort lub innym o podobnym standardzie.

9 Pagan

W dniu dzisiejszym goście zwiedzą najważniejsze pagody i świątynie w Pagan, takie jak Shwezigon, Ku Byauk Gyi, Shwe Gu Gyi oraz Ananda. Po lunchu goście udadzą się do warsztatu, wyrabiającego lakę. Następnie zwiedzą świątynie Manuha i Nanbaya oraz pagodę Bupaya, skąd będą mogli podziwiać spektakularny zachód słońca nad słynną rzeką Irawadi. Kolacja podana zostanie w restauracji nad rzeką. Powrót do hotelu na nocleg.

10 Pagan

Po śniadaniu goście zwiedzą inne świątynie zlokalizowane w okolicy: Tayokepyay w Min Nan Thu, Phaya Thone Zu i Nandamanaya. Obejrzą także klasztor Kyat Kan, usytuowany w jaskiniach, który stanowi idealne miejsce do medytacji. Po lunchu goście udadzą się na przejażdżkę kolorowo udekorowanym tradycyjnym wozem ciągnionym przez woły. Kolacja i nocleg w Paganie.

11 Pagan – wulkan Puppa – Kalaw

Po śniadaniu goście wyruszą do Kalaw. Po drodze odwiedzą wygasły wulkan Puppa, z którego roztaczają się wspaniałe widoki. Lunch zostanie podany w lokalnej restauracji po drodze. Wieczorem goście dotrą do górskiego miasteczka Kalaw, w sercu którego znajduje się tętniący życiem targ. Kolacja i nocleg w 2-gwiazdkowym hotelu Pine Hill Resort lub innym o podobnym standardzie.

12 Kalaw – Pindaya – Nyaung Shwe – jezioro Inle

Dziś goście odwiedzą jaskinie w miejscowości Pindaya. Znajdują się tu tysiące figurek Buddy przynoszonych od stuleci przez pielgrzymów z całego świata. Po lunchu goście udadzą się do Nyaung Shwe, skąd łodzią popłyną do hotelu. Kolacja i nocleg w 2-gwiazdkowym hotelu Amata Garden Resort lub innym o podobnym standardzie nad jeziorem Inle.

13 Jezioro Inle

Dzisiaj goście odkrywać będą uroki jeziora Inle, gdzie podziwiać można m.in. tradycyjne łodzie rybackie czy typowe pływające ogrody. Odwiedzą także pagodę Phaungda w Oo, klasztor Nga Phe oraz słynącą z wyrobów tkackich wioskę Inpawkhon. Lunch podany zostanie w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

14 Jezioro Inle

Po śniadaniu goście udadzą się na zachodni brzeg jeziora Inle, skąd pieszo wyruszą do pagody w Indein. Kompleks składa się z setek małych stup porośniętych mchem. Następnie przejdą wzdłuż szemrzących potoków i przez pola ryżowe do wioski Sae Ma, gdzie będą mogli doświadczyć typowego dnia szkolnego w tutejszej podstawówce. Lunch podany zostanie w słynącej z tkactwa wiosce Tha Le w tradycyjnym domu. Goście będą mieli okazję delektować się domowymi posiłkami, tak jak robią to lokalni mieszkańcy – siedząc na podłodze przy niskim stole. Po południu odwiedzą jeden z klasztorów, by przyjrzeć się, jak wygląda życie jego członków. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

15 Nyaung Shwe – Rangun

Po śniadaniu goście zostaną wykwaterowani z hotelu i przepłyną łodzią do Nyaung Shwe, skąd udadzą się na lotnisko Heho. Po przylocie do Rangunu odwiedzą jeszcze pagodę Kaba Aye oraz najstarszą w mieście świątynię, Botataung. Przejazd na lotnisko i powrót do domu.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę