Search
Close this search box.

Pałace, świątynie i dżungla – Karataka, nieznane oblicze Indii

Karnataka, Indie w 19 dni

Karnataka w południowych Indiach ukazuje mniej znane oblicze subkontynentu – nie mniej barwne niż popularna północ. Obok wspaniałych zabytków, będących spuścizną przeplatającej się historii hinduizmu, dżinizmu i islamu oraz bujnej przyrody, jej zaletą jest mniejsza liczba turystów. Dzięki temu odwiedziny tu są bardziej ekskluzywnym przeżyciem, a takie są właśnie naszą domeną. W ciągu 19 dni pokażemy gościom bogactwa tego regionu.

Plan wycieczki:

1 Hajdarabad

Przylot do Hajdarabadu wcześnie rano. Stolica południowoindyjskiego stanu Telangana znana jest z wielowiekowej historii, bogatej kultury i wyśmienitego jedzenia. Zakwaterowanie w hotelu (luksusowy 5-gwiazdkowy Taj Falaknuma Palace, 3-gwiazdkowy Taj Krishna, 3-gwiazdkowy Radisson Blu lub 3-gwiazdkowy Marriott) i czas wolny na odpoczynek po podróży. Wieczorem zwiedzanie Hajdarabadu, zwanego także Miastem Nizamów.

2 Hajdarabad

Całodniowe zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta. Goście odwiedzą majestatyczny Charminar, którego nazwa tłumaczona jest jako Meczet o czterech minaretach. Meczet bywa także nazywany Łukiem triumfalnym Wschodu. Następnie goście udadzą się do położonego na granitowym wzgórzu fortu Golkonda. Odwiedzą także grobowce i meczety wzniesione przez różnych królów z dynastii Qutb Shahi. Powrót do hotelu i nocleg.

3 Hajdarabad – Bidar – Gulbarga

W dniu dzisiejszym goście odwiedzą wspaniały XV-wieczny fort w Bidarze, jeden z największych fortów w Indiach Południowych. Lunch podany zostanie w Gurudwara Nank Jhira Sahib. Goście odwiedzą także grobowce sułtanów bahmanidzkich, a następnie wyruszą do Gulbargi. Zwiedzą tu fort z 1347 r., jeden z najznakomitszych przykładów architektury muzułmańskiej w Karnatace. Zakwaterowanie w ekskluzywnym hotelu Lumbini’s Grand lub Heritage Inn w Gulbardze. Wieczorem czas wolny. Nocleg.

4 Gulbarga – Bidżapur – Badami

Wcześnie rano goście udadzą się do Bidżapuru. Zwiedzanie rozpoczną w Gol Gumbaz, mauzoleum sułtana Bidżapuru, Mohammeda Adil Shaha. Następnie udadzą się do Ibrahim Roza, miejsca pochówku cesarza Ibrahima Adil Shaha II, a później do Bara Kaman, niedokończonego mauzoleum Alego Adil Shaha II. Przyczyny nieukończenia budowy grobowca są niejasne do dziś. Po zwiedzaniu goście wyruszą w 160-kilometrową trasę do Badami, dawnej stolicy ustanowionej przez władców z dynastii Ćalukja, która panowała nad dużą częścią południowych i środkowych Indii pomiędzy VI a XII w. Zakwaterowanie w luksusowym hotelu Badami Court lub Clarks Inn. Nocleg.

5 Badami – Ajhole – Pattadkal – Badami

O poranku goście udadzą się do Ajhole, gdzie zwiedzą historyczny kompleks świątynny. Znajduje się tu 125 kamiennych świątyń z V w., odznaczających się wspaniałą architekturą. Następnie wizyta w wiosce Pattadkal, która wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Było to miejsce koronowania królów z dynastii Ćalukja. Powrót do luksusowego hotelu w Badami i nocleg.

6 Badami – Hampi

Po śniadaniu goście zwiedzą jaskinie w Badami ‒ kompleks hinduistycznych, dżinistycznych i buddyjskich świątyń. Stanowią one doskonały przykład indyjskiej architektury kamiennej i są jednymi z najwcześniej wzniesionych świątyń w Indiach. Powrót do ekskluzywnego hotelu w Badami na lunch i wyjazd do Hampi. Po dotarciu na miejsce zakwaterowanie w luksusowym 5-gwiazdkowym hotelu Orange County, Hampi.

7 Hampi

Rano goście rozpoczną zwiedzanie tzw. centrum pałacowego w Hampi, w skład którego wchodzą budynki administracyjne oraz świątynie ściśle związane z rodziną królewską. Goście zobaczą tu m.in. pałac Kriszny Dewara, Lotus Mahal, stajnie dla słoni czy świątynię Hazara Rama. Powrót do hotelu na lunch. Po południu goście popłyną koraklem wzdłuż brzegów rzeki Tungabhadra do kompleksu świątynnego Vittala.

8 Hampi

Po śniadaniu goście udadzą się na bazar, a następnie zobaczą świątynię Wirupakszy i inne zabytki zlokalizowane w okolicy. Lunch w hotelu. Po południu wizyta w muzeum Kamalapura, a później podziwianie zachodu słońca ze wzgórz Matanga.

9 Hampi – Chitradurga – Hassan

Wykwaterowanie z hotelu po śniadaniu i przejazd do miejscowości Chitradurga. Goście odwiedzą tutejszy fort i jaskinie Chandravalli. Po lunchu goście udadzą się w dalszą podróż do Hassan. Zakwaterowanie w 3-gwiazdkowym hotelu Hoysala Village Resort.

10 Belur – Halebidu – Hassan

O poranku goście będą mieli okazję podziwiać wspaniałą kamienną architekturę świątyń w Belurze i Halebidu. Powrót do hotelu na lunch. Wieczorem goście odwiedzą wzniesioną na wzgórzu świątynię w Shravanabelagola, w której znajduje się najwyższy na świecie posąg dżinijskiego świętego Gomateśwary, zwanego też Bahubali. Nocleg w Hassan.

11 Kodagu

Goście wyruszą do Kodagu po śniadaniu. Region ten to prawdziwa gratka dla miłośników natury. Znajdują się tu olśniewająco piękne wzgórza, porośnięte wiecznie zielonymi lasami, plantacje przypraw i kawy otulone tajemniczą mgiełką. Zakwaterowanie w ekskluzywnym 4-gwiazdkowym hotelu Orange County, Coorg.

12 Kodagu

W dniu dzisiejszym goście udadzą się na wyprawę, podczas której będą mieli okazję obserwować różne gatunki ptaków. Odwiedzą także lokalną wioskę, a po lunchu plantacje kawy i przypraw. Powrót do hotelu i nocleg.

13 Kodagu

Spacer przez piękne lasy rezerwatu Dubare położonego na brzegu rzeki Kaweri. Czas wolny po południu, a wieczorem udział w programie kulturalnym. Nocleg.

14 Kabini

O poranku goście wyruszą do Kabini. W lasach otaczających Kabini podziwiać można wiele gatunków egzotycznych roślin i zwierząt. Zakwaterowanie w luksusowym 4-gwiazdkowym hotelu Orange County, Kabini, następnie lunch, a wieczorem malowniczy rejs o zachodzie słońca.

15 Kabini

Wcześnie rano goście wezmą udział w safari w Parku Narodowym Nagarhole, a jeśli dopisze im szczęście, uda im się dostrzec tygrysa. Późnym wieczorem przewidziana jest przejażdżka koraklem i spotkanie z zamieszkałym na terenie hotelu słoniem o imieniu Kaveri. Nocleg.

16 Kabini

Goście odwiedzą jedną z wiosek plemiennych, by w pełni móc poczuć ducha Kabini. Po południu udadzą się na safari wzdłuż meandrującej rzeki Kabini, pomiędzy parkami narodowymi Nagarhole i Bandipur. Dzień zwieńczy występ taneczny wykonany przez Kadu Kuruba. Nocleg.

17 Kabini – Mysuru

Rano goście wyruszą do Mysuru. Po zakwaterowaniu w ekskluzywnym hotelu będą mieli chwilę na odpoczynek po podróży. Wieczorem udadzą się do ogrodów Brindavan, uznawanych za jedne z najpiękniej zaprojektowanych na świecie i słynących z symetrycznego układu. Podziwiać tu można wiele fontann, wodospadów, strumyków, soczyście zielonych trawników, a także różnych gatunków pięknych kwiatów, krzewów oraz drzew. Zakwaterowanie w 3-gwiazdkowym hotelu: Radisson Blu, Windflower lub Royal Orchid Metropole.

18 Mysuru

Półdniowe zwiedzanie pałacu maharadży Maisuru, jednego z największych pałaców w całych Indiach. Wieczorem wizyta na lokalnym targu kwiatów. Powrót do hotelu i nocleg.

19 Mysuru – Bengaluru

Po przejechaniu 135 km goście dotrą do tętniącej życiem stolicy Karnataki, Bengaluru. Zakwaterowanie w luksusowym 5-gwiazdkowym hotelu: Oberoi, Taj West End lub Leela Palace. Wieczorem zwiedzanie miasta i kolacja pożegnalna.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę