Search
Close this search box.

Amanruya

Wyjątkowe miejsce w Turcji

Na pięknym półwyspie z malowniczymi wioskami i cichymi zatokami znajduje się światowej sławy hotel Amanruya, który jest idealną bazą wypraw w celu poznawania regionalnych atrakcji, m.in. chronionych przez UNESCO ruin starożytnego Efezu (jednego z najlepiej zachowanych antycznych zabytków na świecie) i XV-wiecznego zamku w Bodrum, położonego w pobliżu uroczego portu. Hotel Amanruya znajduje się na Półwyspie Bodrum w zatoce Mandalya na Riwierze Egejskiej w Turcji.

Wakacje w Bodrum

Oprócz tego warto poznać tradycyjną turecką sztukę garncarstwa, która rozwijała się od zarania imperium osmańskiego. Prawdziwe arcydzieła są przygotowywane z czerwonej gliny w wiosce Mumcular, gdzie można podejrzeć rzemieślników podczas pracy. Godna uwagi jest również miejscowość Etrim, która słynie z ręcznie tkanych dywanów. Jest okazja z bliska zobaczyć proces ich powstawania (tkania i barwienia). Ekskluzywny hotel oferuje wypoczynek w spokojnym otoczeniu, blisko zatoki, w której można nurkować, pływać kajakami i żeglować. Miłośnicy nurkowania powinni jednak wybrać się do wioski Gümüşlük, gdzie można obejrzeć ruiny zatopionego miasta Myndos. Po dniu pełnym wrażeń goście wrócą do swoich pawilonów, których architektura łączy styl śródziemnomorski z tureckim.

Hotel z prywatnym basenem w Bodrum

Goście w Hotel Amanruya mają do dyspozycji prywatne baseny, a ich suity ukryte są w zadbanym ogrodzie. Każda hotelowa restauracja oferuje inny nastrój. W kompleksie znajduje się zapewniający prywatność pawilon jadalny i piwniczka win z kopułowym sklepieniem. W menu nacisk kładzie się na dania z lokalnych, ekologicznych produktów oraz z owoców morza pochodzących z okolicznych wód. Odnowę gwarantuje spa, które specjalizuje się w różnorodnych zabiegach prozdrowotnych oraz masażach dających uczucie głębokiego relaksu. Wakacje w hotelu Amanruya na Riwierze Egejskiej w Turcji to doskonała opcja na udany wypoczynek. Warto wziąć pod uwagę, że marka Aman jest jedną z najlepszych na świecie, co świadczy o wysokiej jakości obsługi i pełni luksusu.

północny brzeg półwyspu Bodrum w zatoce Mandalya, 15−20 min od miasta Bodrum, 30 min jazdy z portu lotniczego Milas-Bodrum.

36 pawilonów: Pool Pavilion Deluxe Sea View, Pool Pavilion Partial Sea View, Pool Pavilion Garden View.

restauracja i 3 bary: Dining Pavilion, Wine Cellar and Wine Lounge, Lounge, Pool Pavilion.

prywatna, kamienista plaża o długości 1 km, 50-metrowy basen bez krawędzi, biblioteka; organizacja imprez.

fitness, joga, tenis, sporty wodne.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę