Search
Close this search box.

Amanyara

Luksusowy hotel znajduje się zaledwie kilka kroków od plaży na wyspie Providenciales z białym piaskiem i skalistych zatoczek na granicy morskiego parku narodowego Northwest Point. Przez wielu jest uznawany za najlepsze miejsce do nurkowania, bo wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża majestatyczne ściany rafy koralowej tworzą barierę długości 27 km. Entuzjastów snorkellingu skusi morze z piaszczystym dnem. Woda staje się tu stopniowo coraz głębsza, aż osiąga 2100 m. Codziennie, z plaży wyruszają chętni na wyprawę snorkellingową. Okolica jest uznawana także za doskonałą do wędkowania. Można tu złowić m.in. albulę i marlina błękitnego. Ekskluzywny hotel angażuje się w ochronę przyrody, dlatego funkcjonuje w nim Nature Discovery Centre, w którym dorośli i dzieci mogą wiele dowiedzieć się o lokalnym środowisku, m.in. o ochronie żółwi zielonych i szylkretowych. Goście mogą razem z przyrodnikami oznaczać te piękne zwierzęta. Od lutego do kwietnia w okolicy pojawiają się migrujące humbaki. Panują tu idealne warunki do uprawiania sportów wodnych, np. stand-up paddlingu i kajakarstwa. Miłośnicy golfa mogą zaś wybrać się do oddalonego o 35 min klubu The Providenciales Golf Club, który jest uznawany za jeden z 10 najlepszych na Karaibach. Hotel zaprasza na półdniowe wycieczki do ciekawych miejsc na wyspie. Można zobaczyć pozostałości plantacji Cheshire Hall, napisy na skałach na wzgórzu Sapodilla oraz The Hole, czyli tajemniczy lej krasowy. Z czekających na gości pawilonów i willi rozciąga się widok na park narodowy lub ozdobne stawy otoczone przez zadbane ogrody. Przy niektórych są prywatne baseny. W restauracjach można delektować się świeżo złowionymi rybami, takimi jak lucjan czerwony, tuńczyk i grouper. Klub na plaży serwuje posiłki na bazie nieprzetworzonych produktów oraz dania z kamiennego pieca. Z różnorodnych zabiegów w spa na szczególną uwagę zasługuje zabieg flotacyjny, który wspomaga oddychanie i pozytywnie oddziałuje na kręgosłup.

Lokalizacja:

wyspa Providenciales, wyspy Turks i Caicos (archipelag Bahamów), 25 min jazdy z portu lotniczego Providenciales.

Zakwaterowanie:

38 pawilonów i 20 ekskluzywnych willi – Pavilion, Alcove Pavilion, Ocean Cove Pavilion, Pool Pavilion, Deluxe Pool Pavilion, Pool Pavilion Suite, Amanyara Pavilion, Tranquility Villa, Ocean Villa, Beach Villa, Amanyara Beach Villa.

Restauracje i bary:

The Restaurant, The Bar, Beach Club.

Udogodnienia:

basen, Nature Discovery Centre (centrum nauki, gdzie dorośli i dzieci mogą poznać m.in. florę i faunę regionu), biblioteka, butik z lokalnymi dziełami sztuki, biżuterią i rękodziełem.

Sport i rekreacja:

centrum fitnessu, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, boisko do siatkówki, ćwiczeniapilates, jogi.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę