Search
Close this search box.
belmond-maroma-spa kinan meksyk

Najlepsze hotele spa na Riviera Maya w Meksyku

Czego oczekujemy od idealnego hotelowego spa? Różnorodnych masaży całego ciała, zabiegów kojących wszystkie zmysły czy niecodziennych rytuałów przybliżających nas do lokalnej kultury? A gdyby tak w jednym miejscu znaleźć to wszystko, a co więcej, skorzystać z jeszcze szerszej oferty wellness i spa? Zdajemy sobie sprawę, że dla wielu z Was wakacyjnym priorytetem jest pobyt nastawiony na odprężenie duszy i ciała. Zapoznajcie się więc z naszą subiektywnie wyselekcjonowaną listą, która ma na celu przybliżenie Was do oazy relaksu, całkowitego odprężenia i niezapomnianych doświadczeń. Przedstawiamy w niej najlepsze hotele spa na Riviera Maya w Meksyku, zbierające wszelkie możliwe laury jakości i unikatowości.

Kinan Spa at Maroma, a Belmond Resort & Spa, Punta Maroma

Ten ekskluzywny hotel to zdobywca nagrody Best Spa podczas gali Hotel Awards w meksykańskiej Puebli w 2018 roku. Sanktuarium dla ciała Kinan Spa zawdzięcza swoją nazwę słowu z języka majańskiego, które oznacza „leczniczą energię słońca”, gdzie tradycyjne rytuały wzorują się na kulturze przodków dzisiejszych Majów. Ta z kolei charakteryzuje się wykorzystaniem mocy naturalnych produktów i holistycznym podejściem do leczenia. Ciekawostką jest, że Kinan Spa został zbudowany pod duchowym przewodnictwem rodziny Majów, w harmonii z naturą. Niewątpliwym plusem jest także fakt, że posiada mydła pszczele własnej produkcji z gatunku pszczół melipona.

belmond-maroma-spa kinan meksyk najlepsze spa na riviera maya

WAYAK, The Spa at Viceroy Riviera Maya, Playa del Carmen

Nie tylko kultura majańska stała się inspiracją do stworzenia spa WAYAK w luksusowym hotelu Viceroy. Przyczyniła się do tego przede wszystkim bujnie rosnąca zieleń oraz delikatne fale morskie. Dodatkowo, kojący, leczniczy dźwięk spadającej wody z pobliskiego wodospadu umożliwia gościom poczucie bliskości z Matką Naturą. Tutaj goście sami mogą stworzyć swój własny cykl zabiegów oraz dopasować je do indywidualnych preferencji. WAYAK Spa oferuje wzmacniające i wspomagające masaże, pomagające usunąć blokady energetyczne i emocjonalne. Poza masażami, macie również okazję skorzystać z autorskich, niekonwencjonalnych zabiegów oczyszczających czy rytuałów miłości.

WAYAK spa Viceroy Riviera Maya Meksyk

Chablé Maroma Spa at Chablé, Punta Maroma

Celem Chablé jest egzystencja w harmonii z naturą, poszanowanie naturalnego rytmu życia oraz uhonorowaniu ponadczasowych kultur i tradycji. Doskonale można to odczuć w tutejszym spa. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, czy umieścić je na naszej liście, na której znajdziemy najlepsze hotele spa na Riviera Maya. Esencjonalność w Chablé Maroma Spa opiera się na trzech elementach przyrody, pośród których znajdziemy ocean, drzewo i powietrze. Każdy z nich symbolizuje inną rzecz, ocean to odzwierciedlenia oczyszczenia duszy, ciała i umysłu, drzewo z kolei symbolizuje balans i równowagę życiową, natomiast powietrze przemianę, której możemy dokonać w samym sobie i w swoim życiu.

Chable Maroma spa na Riviera Maya

Sense Spa at Rosewood Mayakoba, Playa del Carmen

Sercem odnowy biologicznej i strefy wellness w miasteczku Mayakoba jest supernowoczesne spa Sense, ukryte na prywatnej wyspie w otoczeniu laguny. To ekskluzywne miejsce, którym możecie poszczycić się luksusowy Rosewood Mayakoba oferuje aż 12 gabinetów zabiegowych. Dodatkowo, znajdziemy tu sale relaksu, miejsca przeznaczone do hydroterapii, prywatny pawilon jogi, w pełni wyposażoną siłownię wraz ze studiem cardio. Dla pragnących maksymalnego odpreżenia znajdzie się także osiem całodobowych pokoi wellness oraz działający na zmysły ogród Kuxtal – miejsce głębokiego spokoju odzwierciedlające majańską filozofię życia.

Rosewood Mayakoba Sense Spa

Palmaïa, The House of AïA, Playa del Carmen

Architects of Life, Rituals of Sound, Jungle Spa to niezwykłe elementy niezapomnianego pobytu w tym hotelu. AïA wyznaje filozofię, że nasze ciało jest naczyniem wartym uformowania, a co za tym idzie, oferuje niepowtarzalne doświadczenia. Możecie tu skorzystać z najwspanialszych darów Matki Natury, które w rękach tutejszych uzdrowiecieli stają się narzędziem leczniczym. Program Architektów Życia opiera się na rozwoju Waszego wewnętrznego „ja”, który przybliży Was do poznania samych siebie. Korzystając z nowatorskiego programu Rytuałów Dźwięku, dzięki pomocy muzyki deep fusion będziecie mieć możliwość uwolnienia emocji i połączenia się z samym sobą – jakkolwiek mistycznie by to nie brzmiało.

Palmaia spa

Autor: Biuro Podróży CARTER®