Search
Close this search box.
wycieczki na hawaje

Wycieczki na Hawaje – najciekawsze propozycje

Rajski archipelag, czyli luksusowy wypoczynek na Hawajach

Ten malowniczy kompleks wysp stanowi idealny wybór na spędzenie planowanych wakacji. Wszechobecne piękno egzotycznej natury podczas przechadzki lasem bambusowym na Maui czy doświadczania bogactwa historii podczas zwiedzania portu Pearl Harbor na urokliwej wyspie Oahu pozwalają odwiedzającym na całkowite zrelaksowanie i oddanie się błogiemu wypoczynkowi. Ponadto na Hawajach bogaty zakres lokalnych usług oraz szeroka oferta ekskluzywnych hoteli i pól golfowych sprosta każdym oczekiwaniom, dostarczając najwyższych standardów zakwaterowania. Pozwól sobie otoczyć się zdumiewającą atmosferą Hawajów. Hawaje można uznać za turystyczny raj, w którym każdy pasjonat podróży niewątpliwie chciałby spędzić choć raz w swoim życiu urlop.

Hawaje to najmłodszy stan USA; wyspy zostały dołączone do Stanów Zjednoczonych w 1959 roku. To jedyny stan, który zlokalizowany  jest wyłącznie na wyspach. Hawajską stolicą jest Honolulu na wyspie O’ahu zamieszkiwane przez 1,3 mln ludzi; to centrum gospodarczo-kulturalne archipelagu Hawajów. Językami oficjalnymi są hawajski i angielski. W stolicy stacjonuje wielu żołnierzy sił amerykańskiej marynarki. Polinezyjczycy, czyli rdzenni Hawajczycy liczą ponad 66 tysięcy osób,  z kolei największą grupą mieszkańców Hawajów są Azjaci.

Hawaje w pigułce

Powstały wskutek ruchów płyt tektonicznych, otoczony Oceanem Spokojnym archipelag Hawajów jest zbiorem 137 wysp o różnej wielkości. Ze względu na swój wulkaniczny charakter tereny te otoczone są górami i jedynie 7 z wysp możliwe jest do zasiedlenia – to właśnie na części z nich znajdują się najpiękniejsze ośrodki oraz resorty wypoczynkowe. W archipelagu jest 9 głównych wysp, z czego 6 ma charakter turystyczny. Największe 8 wysp to Hawai czyli Duża Wyspa, Kahoolawe, Kauai, Lanai, Maui, Molokai, Niihau, Oahu oraz Intrygującym aspektem jest fakt, iż wyspa Niihau okrzyknięta została „wyspą zakazaną”, a to ze względu na to, że od kilkuset lat należy do jednej rodziny, która od pokoleń odmawia przyjmowania gości oraz turystów. Nie można do niej dopłynąć ani na niej wylądować bez specjalnego pozwolenia.

Położenie geograficzne wysp zapewnia im całoroczny tropikalny klimat, który przekłada się na długie, słoneczne dni z wysokimi temperaturami, oscylującymi pomiędzy  23 a 31°C w przeciągu całego roku, w zależności od odwiedzanej wyspy. Ciepłe oraz łagodne nadmorskie wiatry sprawiają, że pogoda na tym obszarze zapewnia idealne wczasy przez cały rok. Na terenie Hawajów występuje pora sucha oraz deszczowa, lecz nawet w chłodniejszym okresie opady oraz zachmurzenie nieba występują sporadycznie.

Czego natomiast należy spodziewać się po tamtejszej kuchni? Otóż obfitych porcji, bogatych w cukry oraz naturalne tłuszcze. Najpopularniejszymi z owoców są ananasy, banany oraz kokosy, natomiast jeśli chodzi o bogate w zdrowe składniki przekąski – często spotykanymi są różnego rodzaju orzechy, w tym m.in. coraz bardziej popularne na terenie Europy orzechy makadamia. Jeśli chodzi o dania, tradycyjną formą podawania potraw są tzw. bowle, czyli miski, skomponowane w estetyczny sposób, zawierające najlepsze lokalne produkty, bogate w odżywcze składniki.

A na koniec kilka ciekawostek o Hawajach. Na terenie jednej z hawajskich wysp znajduje się największa baza wojskowa USA usytuowana w obrębie Pacyfiku. Dlatego też widok umundurowanych żołnierzy dla mieszkańców tej okolicy nie jest dużym zaskoczeniem. Ponadto wyspy wchodzące w skład archipelagu często były wykorzystywane jako sceneria w wielu hollywoodzkich filmach, takich jak „Jurassic Park” czy niektórych z serii „Indiana Jones”, w których główną rolę odgrywał Harrison Ford. Ponadto wyspa Oahu była produkcyjną lokalizacją kultowego serialu przygodowego „Lost”. Oprócz tła do wielkoekranowych produkcji filmowych Hawaje, a dokładnie ich stolica – Honolulu, są miejscem urodzenia Baracka Obamy oraz Nicole Kidman.

Największe atrakcje Hawajów

Oprócz niemalże nieskazitelnej tropikalnej pogody, tańca hula czy spędzania beztroskiego czasu przy drinkach, jest to również miejsce pełne kultury oraz historii. Dla miłośników historii wartym odwiedzenia jest Pearl Harbor na wyspie Ohau, gdzie w 1941 roku został przeprowadzony japoński nalot na amerykańską bazę wojskową. Dla zwiedzających, którzy doceniają piękno natury, zachwycające będą plaże, takie jak Waiki Beach, Ka’anapal Beach czy Makena Beach, gdzie poza opalaniem można spróbować nurkowania, surfingu, snorkelingu czy rejsów luksusowymi jachtami. Dla poszukiwaczy sportów ekstremalnych znajdą się takie atrakcje, jak pływanie z rekinami i delfinami w parku Sea Life czy kitesurfing.

Nurkowanie na Hawajach

Hawaje oferują także ogromny przekrój parków narodowych bogatych w kaniony, doliny oraz zdumiewające widoki wulkanów. Na wyspie Maui w zachwyt wprowadzi Park Narodowy Haleakala, natomiast wulkanicznych krajobrazów dostarczy Park Narodowy Wulkany Hawai’i. Oba z nich zostały zaklasyfikowane jako rezerwaty biosfery, charakteryzujące się niezwykłą fauną oraz florą. Dla entuzjastów ekskluzywnych atrakcji – możliwe jest także podziwianie krajobrazu wysp podczas lotu helikopterem.

Jedną z największych atrakcji turystyczna dla osób wybierających się na wakacje w te strony, jest czynny wulkan Kilauea, z którego caly czas wydobywa sie z lawa. Na wyspie Hawai znajduje się również wulkan Mauna Kea. Gdyby liczyć jej wysokość od podstawy okazało by się, że jest to najwyższa na świecie góra i aktywny wulkan w jednym. Ponad powierzchnie oceanu wznosi sie ona 4 tys. metrów.

wulkan na hawajach

Hawaje – świetne pola golfowe i wycieczki dla miłośników golfa

Ponadto Hawaje słyną ze spektakularnych pól golfowych, zachwycających jakością utrzymania oraz widokami, które nad nimi się rozpościerają. Na archipelagu znajduje się ich około 70, a wśród nich znaleźć można wyjątkowe obiekty, takie jak najstarszy tego typu obiekt na Hawajach – półprywatny klub Moanalua, który powstał w 1898 roku. Po całodziennym wypoczynku na plaży Waikiki w ciągu 20 minut można znaleźć się na Royal Hawaiian Golf Club, by oddać się wieczornej rozgrywce.

Śluby na Hawajach i podróże poślubne

Co zawiera pakiet ślubny i jak przebiega ceremonia? Warto wiedzieć, że na Hawajach możliwe są tylko śluby cywilne oraz symboliczne. Hawaje to bardzo modny ślubny kierunek, gdyż ma do zaaferowania świetną infrastrukturę turystyczną, rajskie plaże i piękne ceremonie. Niepowtarzalny egzotyczny klimat i romantyczne zachody słońca to idealna sceneria do niezapomnianej hawajskiej ceremoni. Specjalizujemy się w małych, kameralnych ślubach w luksusowych hotelach na pięknych plażach wyspy Oahu oraz w sesjach zdjęciowych „szytych na miarę”. Hawaje to wymarzone wręcz miejsce do wstąpienia w związek małżeński i rozpoczęcia wspólnego życia. Wasz dzień ślubu będzie świetnie zaplanowany i  wyjątkowo romantyczny a na koniec otrzymacie przepięknymi zdjęcia oprawiony w luksusowy katalog w skórzanej oprawie, wykładany kamykami Swarovski. Dla szczęśliwych par, które biorą ślub w Polsce a pragną spędzić miesiąc miodowy na Hawajach organizujemy wyjątkowe podróże poślubne w najlepszych hotelach. Na szczególną uwagę zasługują hotele jak Four Seasons Lanai, Fairmont Ochrid Hawaii lub Kahala Hotel & Resort.

Four Seasons Hotel na Hwajach

ślub na hawajach

Wakacje na Hawajach – połączenie wysp Maui, Oahu i Wyspa Hawaii (Big Island)

Jednym z najlepszych sposobów aby zapoznać się z różnorodnością i atrakcjami archipelagu będą wczasy, które łączą w sobie pobyt na kilku wyspach Hawajów podczas jednej wycieczki. Warto wybrać opcję pobytu na Hawajach zgodnie z naszą sugestią: 

Maui  – jak mówią o niej mieszkańcy Maui Najpiękniejsza. Sugerowana długość pobytu to 3-dni. Na wyspie zostaniecie powitani tadycyjną girlandą kwiatów i zakwaterowani w regionie Ka’anapali uważanym za jeden z najbardziej prestiżowych na Maui. Podczas kilkudniowych wakacji na tej wyspie doświadczycie wielu atrakcji jak np: spacer po historycznej osadzie wielorybników pierwszej stolicy Hawajów – Lahaina. Wizyta na plantacji Maui Tropical Plantation, przejazd drogą do Hana , która malowniczo wije się przez powulkaniczne góry nad oceanem czy też wizyta w słynnym miasteczku surferów Paia z plażą do uprawiania windsurfingu ‐ Ho’okipa z pewnością dostarczą Wam wielu doznać. Wieczorem weźmiecie udział w polinezyjskiej kolacji z hawajskimi pokazami śpiewu i występami tancerek.

Oahu – To trzecia co do wielkości wyspa archipelagu Hawajów. Najważniejsze turystyczne punkty na wyspie to m.in.: Centrum Kultury Polinezyjskiej, gejzer Halona Blow Hole, japońska świątynia Byodo in,  kultowa plaże surferów Waikiki ,Lolani Palace –  jedyny w USA pałac królewski,  plantacji ananasów Dole’a oraz baza marynarki Pearl Harbour. Zapierająca dech w piersiach zatoka Hanauma, znana z filmów jak „Avatar”, „Zagubieni” czy  „Stąd do wieczności” to atrakcja sama w sobie.

podróż na hawaje

Hawaiʻi – największa wyspa w archipelagu i zarazem najmłodsza z nich wszystkich. Big Island została uformowana przez 5 wulkanów, z czego 2 są nadal czynne. Koniecznie należy odwiedzić Park Narodowy Wulkanów i zatrzymać się w punkcie widokowym w Kilauea Overlook, skąd można podziwiać gigantyczny krater i czasami także lawowe jezioro. Na wyspie Big Hawai na najwyższym szczycie Mauna Kea znajduje się centrum obserwatoriów astronomicznych, dysponujące 13 największymi na świecie teleskopami. To jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji gwiazd. Bujna roślinność wyspy obfituje w plantacje m.in.:  kawy, kakao i orzechów makadamia.

Wymarzona podróż na Hawaje z CARTER®

Dlaczego warto jechać na Hawaje z biurem podróży CARTER®? Oferujemy ekskluzywne wczasy w wymarzonym raju na Ziem oraz zakwaterowanie o najwyższym standardzie oraz wycieczki i podróże szyte na miarę. To przepis na idealne wakacje na Hawajach.

Zapraszamy do kontaktu: travel@carter.eu.

Autor: biuro podróży CARTER®