Prywatne wyspy na Seszelach z najlepszymi hotelami

wakacje na seszelach

Seszele – wakacje dla wymagających

Według ekspertów turystyki luksusowej w CARTER® podróżowanie powinno być przyjemne, ale i świadome. Coraz częściej Klienci wybierają kierunki i hotele, które są przyjazne naturalnemu środowisku. Jeszcze bardziej stają się one pożądane, gdy promują ekologiczne  rozwiązania.

W dobie Covid-19 najświeższe trendy podróżnicze pokazują rosnące zapotrzebowanie na wczasy w ustronnych lokalizacjach, na niewielkich wyspach. W przeciwieństwie do miejsc obleganych przez masową turystykę. Coraz większą popularnością cieszą się prywatne wille z hotelową obsługą. Z pewnością Seszele to jeden z kierunków, który spełni Wasze wszystkie wymagania i ziści marzenia o prywatności.

Prywatne wyspy na Seszelach: North Island i Fregate Island

Wyobraźcie sobie raj na prywatnej wyspie, gdzieś na ciepłych wodach pośrodku Oceanu Indyjskiego. Wyobraźcie sobie idylliczne wakacje w niesamowitej scenerii. Dziewicze plaże z białym piaskiem i granitowymi formacjami skalnymi, krystaliczna lazurowa woda oraz rzadkie gatunki zwierząt i  roślin. Autentyczne Seszele to bujna roślinność, soczysta zieleń pełna pachnących kwiatów, egzotycznych drzew i krzewów, stuletnie żółwie i palmy kokosowe. Panuje tutaj niezwykły klimat przez cały rok – średnia temperatura wynosi około 28°C, gwarantując tym samym wymarzone warunki do wypoczynku i uprawiania aktywności w postaci sportów wodnych.

Wyspa North Island

Prywatna wyspa North Island na Seszelach oddalona jest od Mahé o 32 km i około 5 km na północ od Silhouette. Nazywana przez niektórych luksusową kryjówką Robinsona Crusoe. Niegdyś niezamieszkana, teraz stała się ekskluzywnym azylem dla osób poszukujących prywatności. North Island była pierwszą wyspą, na której wylądowali Europejczycy w 1609 roku. Od 1826 roku do lat 70 tych ubiegłego wieku wyspa była w posiadaniu rodziny z Reunion. Wyspa przeznaczona była pod uprawę przypraw i owoców. Obecnie ekskluzywny hotel oferuje 11 willi zlokalizowanych w dżungli przy plaży. Na miejscu dostępne jest spa, które wykorzystuje do zabiegów naturalne zioła i produkty zbierane na wyspie. W związku z tym Goście mogą delektować się doskonale skomponowanymi daniami z lokalnych produktów i świeżych ryb.

Ponadto odpoczywający mogą korzystać z następujących udogodnień. Od ogromnych willi, 4 prywatnych i kameralnych plaży, rowerów górskich i siłowni, spektakularnego basenu o długości 45 m, profesjonalnego centrum nurkowania PADI po wędkowanie na wielką rybę. Wszystkie atrakcje i program pobytu są dopasowane do zainteresowań Gości. Przede wszystkim pobyt na North Island to „wypoczynek w raju skrojony na miarę”.

North Island

Wyspa Fregate Island

Fregate Island to kwintesencja najwyższej klasy luksusu na prywatnej wyspie należącej do archipelagu Seszeli. Na niewielkiej powierzchni 2 km2 hotel oferuje 17 prestiżowych willi z prywatnymi basenami na tarasach. W związku z tym rezydencje  oferują maksymalną prywatność, ciszę i spokój pośród bujnej, dziewiczej  przyrody. Na Fregate Island Goście mogą korzystać z ukrytych między drzewami i skałami 7 pocztówkowo pięknych plaż. Podczas gdy jedna z nich – Anse Victorin, została okrzyknięta przez prestiżowy magazyn „The Times” za najpiękniejszą  plażę na świecie.

Pomimo niewielkich rozmiarów wyspa posiada wiele atrakcji dla odwiedzających. Piesze wędrówki z ekologiem, wycieczki rowerowe, zabiegi w Rock Spa, indywidualne sesje jogi i zajęcia fitness z trenerem, szeroki wachlarz sportów wodnych z kursem nurkowania włącznie czy też wycieczki helikopterowe na inne wyspy. Goście mogą skosztować starannie przyrządzanych posiłków w dowolnym miejscu na wyspie. W restauracji, w zaciszu własnej willi, podczas pikniku na rajskiej plaży czy też na platformie ukrytej w koronie drzewa figowego. Wyspa Fregate stanowi także rezerwat przyrody i schronienie dla żółwi olbrzymich oraz ponad stu endemicznych i tropikalnych gatunków ptaków.

Fregate island

Hotel Four Seasons Desroche – wycieczki na rajskie Seszele z dziećmi

Seszele położone są około 1600 kilometrów od wybrzeża Afryki Wschodniej. W ich skład wchodzi archipelag Amirantów, gromada atoli koralowych uważanych za jedne z najbardziej dziewiczych na całym Oceanie Indyjskim. Na ich największej wyspie, Desroches, znajduje się kurort Four Seasons Desroches. To świetny wybór na Wasze następne ekskluzywne wakacje na Seszelach!

Luksusowy hotel Four Seasons Resort na Seszelach to jedyny obiekt wypoczynkowy na zapierającej dech w piersiach, przepięknej koralowej wyspie Desroches. Wyspa położona jest w odległości 230 km od Mahé. Transfer niewielkim samolotem na wyspę trwa nieco ponad pół godziny. Ośrodek wypoczynkowy oferuje 71 designerskich nowoczesnych willi z prywatnymi basenami pośród  tropikalnych ogrodów. Wyspa rozciąga się na długość 6 km, usiana jest palmami kokosowymi oraz plażami z białym piaskiem.

Four Seasons Desroche to jeden z najnowszych i najbardziej stylowych hoteli na Seszelach, otwarty w 2018 roku. Dlatego sieć Four Seasons uznawana jest za  najlepszą wiodącą luksusową markę hotelową. Ukształtowanie terenu i teren wyspy stwarzają świetne warunki do połowów ryb, nurkowania z akwalungiem, snorkelingu oraz do odkrywania bajecznych raf koralowych i fotografowania tęczowego podwodnego świata. Goście mogą także zrelaksować się w spa z bogatym programem odnowy biologicznej i zajęciami z jogi antygrawitacyjnej.

Four Seasons Desroche Seszele

Wczasy z rodziną na wyspie Desroche na Seszelach o każdej porze roku

W związku z tym hotel Four Seasons Desroches to wymarzone miejsce na tropikalne rodzinne wakacje z małymi dziećmi oraz z nastolatkami. Na terenie tego ekskluzywnego ośrodka wypoczynkowego znajduje się klub dla nastolatków, program „Kids for All Seasons”, wieczorne pokazy filmów, a także możliwość poznania gigantycznych żółwi Aldabra w rezerwacie na wyspie. Specjalny programy dla maluchów prowadzone są przez profesjonalnie przeszkolony personel. Goście mogą poznać bogatą faunę Seszeli, podwodny świat oraz życie morskie w interaktywnym centrum Discovery, gdzie prezentowane są modele 3D, wystawy i szkielety zwierząt.

Nie masz pomysłu, a interesują Cię egzotyczne podróże? Chcesz mieć niezapomniane wakacje na Seszelach lub wczasy na katamaranie? Jeśli poszukujesz najlepszych hoteli na Seszelach to z przyjemnością Ci doradzimy.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem: travel@carter.eu.

Może zainteresuje Cię również: