Search
Close this search box.
Casa de Campo, Dominikana, pole golfowe Teeth of the Dog, najlepsze pola golowe na Dominikanie

Dominikana – wycieczki dla miłośników golfa i podróże dla rodzin

Dominikana – raj dla golfistów

Słynne pola golfowe na Dominikanie należą do najciekawszych i najnowocześniejszych na świecie. Uważane są też często za najpiękniejsze pola golfowe świata w tropikach. Świetnie utrzymane pola to dzieło światowej sławy specjalistów. Wśród nich znajdziemy: Pete Dye w Casa de Campo (Dientes de Perro), Robert Trent Jones w Playa Dorada, Tom Fazio (Corales Golf Club) czy Jack Nicklaus (Hard Rock Club Cana Bay).

Dominikana oferuje graczom luksusowe hotele, cudowne krajobrazy, białe piaszczyste plaże z miękkim piaskiem, lazurową i krystalicznie czystą wodę. Gdyby tego było mało, możecie znaleźć tu również imponujące rafy koralowe i malownicze laguny.

La Romana, Casa de Campo, Dominikana na Karaibach

La Romana na Dominikanie to bez wątpienia jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów na Karaibach. Wakacyjny ośrodek Casa de Campo Resort & Villas na Dominikanie zajmuje imponującą powierzchnię około 2800 hektarów i usytuowany jest na wybrzeżu Morza Karaibskiego – każdy z gości dostaje własnego meleksa do poruszania się po terenie posiadłości. Obejmuje on pełnowymiarową replikę XVI-wiecznej śródziemnomorskiej wioski i amfiteatru.

Hotel Casa de Campo to idealne miejsce na podróż golfową dla grupy przyjaciół, którzy chcą spędzić wakacje we własnym gronie. Warto rozważyć więc pobyt w czterosypialnianej willi z prywatnym basenem i serwisem kamerdynera. Takie wakacje nieodłącznie wiążą się z grą na najlepszych polach golfowych Karaibów w akompaniamencie dobrego cygara i wyśmienitych rumów.

Casa de Campo, Dominikana, pole golfowe The Links golf w Dominikanie

Casa de Campo – tylko dla golfistów?

Oczywiście, że nie! Wczasy w Casa del Campo na Dominikanie to także świetna opcja dla par, rodzin z dziećmi i każdego innego podróżnika. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Światowej klasy udogodnienia, w tym mistrzowskie pola golfowe, rozbudowana luksusowa przystań dla jachtów, korty tenisowe oraz prywatna piaszczysta plaża Minitas to wszystko zapewni wypoczynek na najwyższym poziomie.

Ta posiadłość, hotel, a raczej „miasteczko”, bo tym właśnie jest, to absolutny unikat w skali światowej. Każdy z gości Casa de Campo zakwaterowany zarówno w pokojach, rozłożonych wśród pól golfowych w budynkach o niskiej zabudowie, czy też osoby korzystające z kilkusypialnianych willi z basenami, mają do swojego użytku wózki golfowe, by móc poruszać się po terenie tego luksusowego kompleksu hotelowego.

Na terenie obiektu do dyspozycji gości strzelnica, przepiękne, piaszczyste plaże i replika XVI-wiecznego miasteczka Altos de Chavon, położonego na klifach wzdłuż rzeki Chavon.

Co więcej, każdy z gości może korzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych. Najmłodsi zaś mogą spróbować swoich sił w piłkarskiej szkółce Realu Madryt, a gdyby tego było mało… czekają na Was liczne sklepy i butiki, kino, doskonałe spa, kilkanaście wyśmienitych restauracji i 3 baseny, przy których można wypocząć.

Najlepsze pola golfowe na Dominikanie

Teeth of the Dog, Dye Fore I The Links to najwspanialsze i najlepsze pola golfowe na Dominikanie. Znajdują się w Casa de Campo, a ich projektantem jest Pete Dye – słynny na całym świecie architekt pól golfowych.

Na Teeth of the Dog składa się spektakularne 7 dołków wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego, które zachwyca niepowtarzalnym widokiem. Zaletą, ale i utrudnieniem jest fakt, że ocean dość często wchodzi w pole i wówczas trzeba grać ponad 100 metrów nad wodą czy urwiskami. Dodatkowo, nie należy ono do najłatwiejszych. Mimo tych okoliczności, gra na Teeth of the Dog to niesamowite przeżycie dla każdego gracza. Według wielu rankingów to najlepsze pole golfowe na Dominikanie i na całych Karaibach. Przemawia za tym fakt, że znajduje się na liście 100 najlepszych pól golfowych świata.

Dye Fore to piąte w rankingach pole golfowe Karaibów. Znajduje się wysoko nad rzeką Chavon, która przecina okoliczne góry, dzięki czemu druga dziewiątka położona przy zboczu doliny oferuje spektakularne widoki na zatokę i Morze Karaibskie u jej stóp.

The Links to klasyczne pole typu links. Links to najstarszy i najbardziej tradycyjny typ pól golfowych. Charakteryzuje się małą ilością drzew, trawa jest krótko przystrzyżona i często znajduje się na terenach nadmorskich z licznymi wydmami. The Links położone jest nad brzegiem Morza Karaibskiego oraz w głębi hotelu.

Casa de Campo, Dominikana, linia brzegowa, golf na Dominikanie

Golf na Dominikanie – nie tylko dla ekspertów

Dla doświadczonych golfistów Dominikana oznacza prawdziwy raj. Warto jednak dodać, że osoby, które są zainteresowane stawianiem pierwszych kroków w golfie, spotka wiele sposobności, by nauczyć się reguł tego sportu. Wbrew powszechnym opiniom, że golf to sport dla milionerów, zarówno green fee, jak i lekcje gry w golfa na Dominikanie nie są drogie. Niektóre hotele proponują swoim gościom green fee w cenie pobytu all inclusive oraz pierwsze lekcje gry za darmo. Najważniejsze, aby nabrać chęci do rozwijania swoich umiejętności; gra w golfa z roku na rok znajduje coraz więcej miłośników. To sport dla każdego bez względu na wiek. Golf pomaga zachować młodość, sprawność fizyczną, koordynację i równowagę.

Wycieczki na Karaiby i wyjazdy golfowe z CARTER®

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty najlepszych hoteli golfowych w regionie Morza Karaibskiego. Dominikana posiada niewątpliwie najpiękniejsze i najlepiej utrzymane pola golfowe, jednakże oferta wycieczek jest dużo szersza. Warto zwrócić uwagę na poniższą ofertę golfową: pole golfowe projektu Trenta Jones’a na wyspie Nevis, Half Moon Golf Club na Jamajce, pole The Emerald Reef na Bahamach czy The East Course na TPC Dorado Beach w Portoryko.

Marzysz o wakacjach dla aktywnych w pięknej, tropikalnej scenerii lazurowych wód Morza Karaibskiego? Wyjazdy golfowe z CARTER® będą zatem idealną propozycją dla Ciebie!

Autor: Biuro Podróży CARTER®