Search
Close this search box.
aman

AMAN SPA – najpiękniejsze hotele dla ciała i ducha. Który wybrać?

AMAN to najbardziej prestiżowa marka na świecie, zachowująca jednak swoją niesamowitą butikowość w duchu ZEN. Hotele wybierają niestandardowe lokalizacje, z dala od cywilizacji i masowo obleganych miejsc, z dala od hałasu. Każdy z nich nie tylko oddaje klimat miejsca, w którym się znajduje, lecz także celebruje powrót do korzeni i lokalnej kultury. Wszystko, począwszy od architektury, przez serwis i oferowane zabiegi, ma dawać ukojenie zmysłom i przestrzeń na odpoczynek. Hotele rozsiane są po całym świecie w unikalnych miejscach i promują trwałe poczucie wewnętrznego spokoju. Zachęcają także do głębokiej, znaczącej zmiany stylu życia i perspektywy. Ciężko więc wybrać najlepsze hotele SPA na świecie, których filozofia skupia się na przyjemnościach ciała i duszy, jednak według mnie oraz większości naszych Klientów, hotele AMAN dzielnie pretendują do tytułu Królowej hoteli SPA.

Spokój, relaks i luksus

Przyjemności ciała i umysłu to moja słabość, ponieważ niwelują stres, pobudzają endorfiny i pomagają zrelaksować wiecznie zabiegany umysł. Kiedy obudzi się w nas potrzeba, od czasu do czasu warto znaleźć miejsce, które na parę dni stanie się naszym sanktuarium spokoju. Wyobraź sobie, że jednocześnie odpoczywa i ciało, i duch. Luksus czasu tylko dla siebie, najgłębsze doznania i pełen relaks, życie w rytmie slow.
Jak w każdej dziedzinie naszego działania, najważniejsze to dobrać miejsce dokładnie pod siebie, w zależności od upodobań i wymagań. Tak jak nie istnieje jeden wzorzec kobiecości, tak nie istnieje jeden sprawdzony hotel, który spełni upodobania każdego.

Najlepsze hotele AMAN na świecie

AMANOI

AMANOI w Wietnamie z panoramicznym widokiem na ocean otoczony jest górami Parku Narodowego Nyu Chua, które delikatnie schodzą w dół ku lazurowej wodzie zatoki Vinh Hy. Hotelowe centrum AMAN SPA położone jest nad jeziorem wypełnionym kwiatami lotosu i obejmuje szeroki zakres zabiegów. Ponadto hotel specjalizuje się w realizacji 3 nurtów/programów uzdrawiających, których dokładny program omawiany jest przed przyjazdem z osobistym koordynatorem.

aman
fot. materiały hotelowe Amanoi

AMANKORA

W Buthanie, 2500 m n.p.m, w hotelu AMANKORA, uzdrawianie ciała i duszy oparte jest na starożytnych tradycjach ajurwedy, kombinacji ziół himalajskich i lokalnych olejkach eterycznych. Indywidualnie opracowany kurs panchakarma łączy w sobie ruch, praktykę uważności i żywienie. W myśli ajurwedyjskiej spokój umysłu i zdrowie ciała są ze sobą nierozerwalnie związane, a medytacja przynosi korzyści fizyczne i psychiczne.

aman
fot. materiały hotelowe Amankora

AMANPURI

W ostatnich latach wizytówką Azji niewątpliwie stała się Tajlandia. Choć nieco zadeptana, na szczęście uchowały się w niej miejsca ukryte z dala od zgiełku. Przy śnieżnobiałej plaży, otoczony wysokimi palmami kokosowymi, w bujnym ogrodzie tropikalnym ukrywa się AMANPURI – dosłownie „miejsce spokoju”. Hotel zajmuje cały półwysep – taka prywatna enklawa, kolekcja prywatnych willi z basenami. Centrum SPA obejmuje zarówno terapie medyczne, jak i holistyczne zabiegi mające na celu złagodzenie stresu, zadbanie o ciało i podniesienie na duchu. Brzmi zachęcająco? Do tego przygotuj się na najsmaczniejszą kuchnię świata, obfitującą w produkty organiczne z własnej produkcji, mleczko kokosowe i aromatyczne przyprawy pobudzające wszystkie zmysły!

aman
fot. materiały hotelowe Amanpuri

AMANDARI

Nie byłabym sobą, gdybym w zestawieniu nie napisała choć paru zdań o moim ulubionym kierunku. Z czym kojarzy Ci się Bali? Romantyczne klify, gęsta dżungla pełna szmaragdowo-zielonych tarasów ryżowych… miejsce niezwykłe. Bogate nie tylko pod względem natury, lecz także kultury i religii.

Jednym z moich ulubionych hoteli jest AMANDARI („spokojne duchy”), rekonstrukcja balijskiej wioski łącząca piękno bujnej przyrody i stare tradycje wyspy. Zatopiony w zieleni hotel, jedynie 10 minut drogi od tętniącego życiem miasta Ubud. Każdego wieczoru w wiosce rozbrzmiewa tradycyjna indonezyjska muzyka gamelan, która kołysze nas do snu, budząc opiekuńcze duchy świętej doliny Ayung. Kręte ścieżki prowadzą przez ogrody do krawędzi stawu lotosu, nad którym leży kraina AMAN SPA. Spotka Was tam ceremonia oczyszczania i tradycyjne rytuały odnowy biologicznej z wykorzystaniem lokalnych składników, takich jak imbir, goździki oraz gałka muszkatołowa. Dzięki wyjątkowej energii duchowej Amandari jest idealnym miejscem, w którym można doświadczyć korzyści jogi i medytacji. Poprzez praktykę poprawimy sprawność, elastyczność, a przede wszystkim, jasność umysłu.

aman
fot. materiały hotelowe Amandari

AMANPULO

Idealne destynacje na wypoczynek znajdziemy nie tylko wśród pól ryżowych i gęstej dżungli. Marzą Ci się rajskie, pocztówkowe plaże i czerwono-krwiste zachody słońca? Z trudem szukać gdzie indziej aniżeli na malutkiej wysepce Pamilican na Filipinach, w hotelu AMANPULO. Prywatna wyspa, opustoszałe brzegi, miękki, koralowy piasek, dziewicza rafa… światowej klasy hotel oferuje powrót do natury. To miejsce spokoju, w którym dopełniają się relaks i dobre samopoczucie. Kompleksowe SPA AMAN znajduje się na zboczu wzgórza, ponad koronami drzew. Szerząc filipińską tradycyjną sztukę uzdrawiania, wykorzystuje lokalne produkty organiczne. Ponadto, oprócz wspaniałego SPA, czekają na Ciebie wspaniałe przygody – woda ma idealne warunki do kitesurfingu i nurkowania, a na terenie hotelu znajdziesz korty tenisowe i rowery!

aman
fot. materiały hotelowe Amanpulo

Każdy z hoteli pobudza moje zmysły i rozkochuje mnie w sobie, za każdym razem inaczej. Czasami przywożę na pamiątkę piękny zapach jaśminu i zielonej herbaty, innym razem krem z serii AMAN Skinkare i inspiracje wystroju wnętrz. Każdy z nich pozostawia we mnie uczucie regeneracji i spełnienia. Po każdej wizycie moja skóra promienieje, zrelaksowana i otulona luksusem.

O moim romansie z hotelami AMAN mogłabym opowiadać bez końca. Najlepiej jednak będzie, jeżeli sam(a) spróbujesz. Zachęcam. To będzie miłość od pierwszego wejrzenia.

Autor: biuro podróży CARTER®