Search
Close this search box.

El Transcantábrico Clásico

Najstarszy pociąg turystyczny w Hiszpanii: El Transcantábrico Clásico wyruszył w pierwszą podróż w 1983 r. stając się od samego początku symbolem elegancji i komfortu. El Transcantábrico Clasico przenosi gości do złotego wieku wielkich podróży kolejowych, jednak nie zapomina o wygodach i usługach XXI w. Starannie odrestaurowane i udekorowane salonki i przedziały prezentują cały swój majestat na krętych torach północnej Hiszpanii. Dzięki dbałości pierwszorzędnej załogi podróżni doświadczą w pełni inspirującej atmosfery, bogatej kultury i wspaniałej kuchnia Kastylii i Leon, Kraju Basków, Kantabrii, Asturii i Galicji. Wszystko to czyni każdą podróż El Transcantábrico Clásico prawdziwą przyjemnością dla zmysłów.

El Transcantabrico Clasico zaprasza gości do eleganckich salonek z lat dwudziestych, które pozwalają zanurzyć się w niezwykłej atmosferze bardziej zrelaksowanego sposobu podróżowania tamtych czasów. Elegancki wagon restauracyjny codziennie serwuje wyśmienite śniadania a’la carte oraz w formie bufetu, a także wyśmienite obiady i kolacje przygotowywane przez naszego szefa kuchni wówczas, gdy są one przewidziane na pokładzie. Waggon barowy jest otwarty cały czas – tu goście mogą wygodnie rozsiąść się, delektując się spokojnym drinkiem i podziwiając mijane krajobrazy. Ponadto w składzie El Transcantabrico Clasico znajdują się wagon Herbaciarnia, wagon obserwacyjny – Panorama Coach oraz mały klub nocny – Entertainment Saloon – w którym co wieczór do wczesnych godzin porannych zapewniona jest pełna życia rozrywka. W pociągu znajduje się także biblioteka z gazetami i czasopismami; jak również wypożyczalnia DVD.

Aby zapewnić gościom spokojny sen, noce pociąg spędza zaparkowany na stacji. Salki zostały zaprojektowane z myślą o relaksie i nieskrępowanej przyjemności w czarującej atmosferze, w której łatwo nawiązać nowe znajomości. Niejedna przyjaźń została zawarta przy drinku na pokładzie El Transcantabrico Clasico. Po kolacji gości zapraszamy na wieczór pełen rozrywek. Każdy wieczór to nocne przyjęcie, z rozmaitymi występami na żywo. Mimo to, dzięki rozmiarom pociągu, nie wpłynie to na komfort tych podróżnych, którzy wolą wcześniej udać się na spoczynek do swojego przedziału. Podróżni mogą także wybrać się na spokojnego drinka w jednym z pozostałych salonek czy też na spacer do miasta, w którym pociąg spędza noc.

Wagony

Liczba pasażerów: 56

Liczba przedziałów: 28 przedziałów Grand Class, o powierzchni ok 6,0 m² z oddzielną sypialnią i salonem;

Każdy z przedziałów na pokładzie El Transcantábrico Clásico jest w pełni wyposażony i gwarantuje komfortowy pobyt na pokładzie. Urocze przedziały wykończone drewnem zapewniają przyjemną i ciepłą atmosferę. Wszystkie wyposażone są w indywidualnie regulowaną klimatyzację i wygodne podwójne łóżka oraz dodatkowe udogodnienia, które sprawią, że pobyt gości będzie jeszcze przyjemniejszy: biurko, szafę, półkę na bagaż, minibar i sejf. Wszystkie przedziały mają również łazienkę z prysznicem z hydromasażem i łaźnią parową, suszarką do włosów i zestawem wysokiej jakości kosmetyków.

Atrakcje na pokładzie:

Posiłki przygotowywane na pokładzie pociągu; muzyka na żywo; klimatyzowany, luksusowy autokar, stacjonarne noclegi dające okazję samodzielnego zwiedzania miast, zwiedzanie z anglojęzycznymi przewodnikami zgodnie z programem.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę