Search
Close this search box.

Kierunek

Finlandia

Inne kierunki podróży

Arctic Tree House położony jest na Kole Podbiegunowym w Rovaniemi. To wyjątkowe połączenie luksusu, lokalnych...

Każdego roku, gdy rzekę Torne skuwa lód, w małej wiosce Jukkasjärvi na północy Szwecji powstaje...

Kto choć raz zobaczył światła zorzy polarnej tworzącej barwne kurtyny światła na niebie wie, jak...

CARTER® ma przyjemność zaprosić Państwa na ekscytującą wyprawę do Laponii. Witamy w Szwecji, w Arjeplog, w...

Arctic Tree House położony jest na Kole Podbiegunowym w Rovaniemi. To wyjątkowe połączenie luksusu, lokalnych...

Każdego roku, gdy rzekę Torne skuwa lód, w małej wiosce Jukkasjärvi na północy Szwecji powstaje...

Kto choć raz zobaczył światła zorzy polarnej tworzącej barwne kurtyny światła na niebie wie, jak...

CARTER® ma przyjemność zaprosić Państwa na ekscytującą wyprawę do Laponii. Witamy w Szwecji, w Arjeplog, w...

Laponia – kraina reniferów

Na północy Finlandii, w najdalej na północ wysuniętym regionie znajduje się Laponia, przez rdzennych mieszkańców nazywana Sápmi. Od południa graniczy z Zatoką Botnicką, a od północy ze Szwecją, Norwegią i Rosją. W całej Finlandii żyje około 9 tysięcy Lapończyków, którzy silnie praktykują swe tradycje i rozwijają kulturę oraz zajmują się hodowlą reniferów, które stały się symbolem Laponii.

Na pytanie kiedy najlepiej jechać do Laponii nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każda pora roku jest unikalna i ma swój wyjątkowy urok. Atrakcje w Laponii przyciągają miłośników tej nordyckiej krainy z całego świata. Zarówno okresy zimowe, jak i letnie oferują pokaźny zbiór aktywności. Jeśli zastanawiają się Państwo czy wyjazd z dziećmi do Laponii będzie udany, to odpowiedź brzmi tak – jest to kraina bezgranicznie przyjazna dzieciom.

Co robić w Laponii?

Zorza polarna

To niewątpliwie najpopularniejsza atrakcja w Laponii. Szczególnie polecanym okresem na podziwianie zorzy polarnej jest czas od września do marca. Przy odrobinie szczęścia można doświadczyć wyjątkowo jasnej zorzy polarnej, która rozświetla majestatyczny lapoński krajobraz niczym najjaśniejsza latarnia. Dla osób ceniących sobie komfort polecamy nocleg w przeszklonym igloo i Hotel & Igloo Village Kakslauttane.

Wioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi

W tym magicznym świecie Święta Bożego Narodzenia trwają przez cały rok. Na Państwa pociechy czekać będzie spotkanie ze Świętym Mikołajem i elfami oraz okazja do wysłania pocztówki, która przyjdzie w najbliższe Boże Narodzenie. Na terenie wioski organizowane są zaprzęgi reniferów, co pozwoli Państwa dzieciom jeszcze bardziej poczuć atmosferę tego miejsca. Wioska Świętego Mikołaja zaskakuje ilością atrakcji. Dla odwiedzających wioska ma w swojej ofercie również przejażdżki psim zaprzęgiem czy skuterem śnieżnym, który dostępny jest również w wariancie dla dzieci. Ponadto przed Pocztą Główną Świętego Mikołaja stoi umowna linia koła podbiegunowego – idealne i bardzo popularne miejsce na rodzinną fotografię!

Santa Park

Jest to park rozrywki usytuowany pod ziemią i ma charakter jaskiniowej rezydencji Świętego Mikołaja. Atrakcja ta polecana jest przede wszystkim dla małych dzieci, te nieco starsze mogą być już mniej zainteresowane. Głównymi atrakcjami są magiczne pokazy, szkoła elfów, poczta lub piekarnia Pani Piernikowej. Santa Park jest czynny w określonych terminach. Na terenie parku znajduje się luksusowy Hotel Arctic TreeHouse, w którym po intensywnym zwiedzaniu mogą Państwo zrelaksować się w urządzonych w skandynawskim stylu eleganckich pokojach z widokiem na arktyczny las.

Wyprawa psim zaprzęgiem (Husky Safari) lub farmy reniferów

Śnieżne wycieczki z husky lub spokojniejsza wersja – sanie ciągnięte przez renifery to kolejny obowiązkowy punkt wycieczki. Będzie możliwość bliższego poznania się ze zwierzętami, a nawet ich nakarmienie. Specjalnie dla Państwa jesteśmy w stanie zorganizować indywidualne, ekskluzywne wyprawy z udziałem tych niesamowitych zwierząt.

Ranua Wildlife Park (Ranua Zoo)

Jest to najbardziej wysunięte na północ zoo w Finlandii. Zwiedzający staną oko w oko z ponad 50 gatunkami dzikich zwierząt, w tym z takimi osobnikami jak rysie, wilki, łosie, sowy śnieżne, jelenie europejskie, niedźwiedzie brunatne, czy niedźwiedzie polarne. Jest to doskonały pomysł jako jednodniowa wycieczka z Rovaniemi, którą pomożemy Państwu zrealizować.

Levi Ski Resort

Najpopularniejszy ośrodek narciarski w Finlandii znajduje się w mieście Levi, zaledwie 2 godziny jazdy samochodem od Rovaniemi. Amatorzy narciarstwa mogą korzystać z trzech rodzajów tras zjazdowych, zależnych od stopnia zaawansowania. Szczyt sezonu przypada od połowy października do końca czerwca. Okolica sprzyja również rowerzystom, snowboardzistom oraz wędkarzom. Levi Ski Resort został uznany za najlepszy ośrodek narciarski w Finlandii. Z przyjemnością zorganizujemy dla Państwa luksusowy pobyt w tym wyjątkowym miejscu.