Search
Close this search box.

Kierunek

Złoty Trójkąt

Inne kierunki podróży

Chiang Mai to antyczna stolica królestwa Lanna, a zarazem drugie największe miasto Tajlandii. Jest znane...

Hotel Four Seasons Tented Camp Golden Triangle umożliwia przeżycie niesamowitej przygody wśród oszałamiającej natury północnej...

Butikowy hotel Akyra Manor Chiang Mai z kameralną atmosferą oraz ekskluzywnymi apartamentami w samym sercu...

Chiang Mai to antyczna stolica królestwa Lanna, a zarazem drugie największe miasto Tajlandii. Jest znane...

Hotel Four Seasons Tented Camp Golden Triangle umożliwia przeżycie niesamowitej przygody wśród oszałamiającej natury północnej...

Butikowy hotel Akyra Manor Chiang Mai z kameralną atmosferą oraz ekskluzywnymi apartamentami w samym sercu...

Golden Triangle – wyjątkowe miejsce na wakacje.

Na południowym wschodzie Azji połączone siły Birmy, Laosu i Tajlandii (a niektóre źródła wspominają również o Chinach) tworzą tzw. Złoty Trójkąt, główne źródło opium na arenie międzynarodowej i z tego właśnie względu wzięła się jego nazwa. Na polach Birmy hodowana jest największa na świecie ilość maku.

Złoty Trójkąt może się poszczycić dużą powierzchnią, która obejmuje obszar większy niż Polska, bo aż 350 tysięcy kilometrów kwadratowych. Słynne Chiang Rai ze swoją zachwycającą Białą Świątynią sprawia wrażenie, jakbyśmy znajdowali się w innym świecie. Tędy tez płyną znane rzeki Ruak i Mekong, które rozdzielają Tajlandię, Birmę i Laos. Przepiękna ich panorama widziana z góry ukazuje majestat i potęgę natury. Niezwykłym doświadczeniem jest również pobyt i zderzenie się z rzeczywistością ludzi żyjących na terytorium tych trzech granic. Tu warto wspomnieć o hotelach Anantara Golden Triangle oraz Four Seasons Tented Camp, z których będziemy mogli podziwiać to zderzenie trzech krajów i co ciekawe, położone są one w okolicy których znajduję się sanktuarium słoni. Spacer z gigantami jest niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Obserwacja kąpiących się słoni w rzece Menam zapada w pamięci na długo i wywołuje uśmiech na twarzy.

Jak dostać się do Golden Triangle w Tajlandii?

Podróż prywatną limuzyną do oddalonego ok.180 km Chiang Mai trwa ok. 3h upływa niezwykle przyjemnie. Inną opcją podróży jest krótki lot wewnętrzny, jednak zachęcamy do To miasto jest dosłownie przepełnione świątyniami i podobnie jak Chiang Rai słynie z bardzo popularnych nocnych marketów. Smaki, zapachy i świeżość lokalnych produktów zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Różnorodność Golden Triangle

W pobliskich górach żyje 7 grup etnicznych, a niektóre z nich dzielą się jeszcze na mniejsze. Każda z tych grup ma jednak własny język, zwyczaje i religie, a większość z nich jest animistami, wierzącymi w bogów i duchy, oraz oddającymi cześć zwierzętom i roślinom. Ich życie uzależnione jest od rolnictwa, chociaż ostatnie kilka lat wpłynęło na zmianę tego trybu, nastawiając się jednak bardziej na turystykę.

W Sop Ruak, do którego zazwyczaj dociera się kajakiem lub szybką łódką, koniecznie należy się wybrać na niezapomniany spacer, oglądając rzekę z góry oraz odwiedzić lokalny bazar, na którym znajdą Państwo perełki sztuki rękodzielniczej wyspy Don Sao, która należy do Laosu. Pozwólcie oddać się w ramiona najstarszego miasta w Tajlandii, czyli Chiang Sean z okazałymi świątyniami i zachwycającymi zachodami słońca, na które mają w zwyczaju schodzić się okoliczni mieszkańcy, by kontemplować ich majestat wraz z rodziną. Po dniu pełnym wrażeń warto zrelaksować się w jeziorze o tej samej nazwie, co miasto, podziwiając taniec ptaków wodnych. Nie może również zabraknąć pobytu w nocnym markecie na Walking Street oraz wizyty w historycznej buddyjskiej świątyni z XIII wieku – Wat Pa Sak – nie dość, że magicznej, to jeszcze wspaniale zachowanej. Wat Chiang Man czy Wat Phra That Chedi Luang są kolejnymi świątyniami wartymi odwiedzenia. Oddając się w podróż do odległych buddyjskich czasów, również Wat Phra That Ngao zapewni nam niezapomniane wrażenia ze swoim Złotym Buddą, wyrzeźbionym w stylu sukhothai, z którego czekają nas spektakularne widoki na rzekę i góry. Wiele atrakcji czeka na nas również w mieście Mae Sai, znajdującym się na najważniejszym przejściu granicznym z Birmą, a pierwsze co rzuca się w oczy, to mały napływ turystów. Czołową atrakcją, poza odwiedzeniem tętniącego życiem marketu, spacerem po głównej ulicy, czy przejściem przez most na rzece Sai aż do birmańskiego Tachileik, jest podziwianie świątyni i ich zjawiskowych widoków. Spośród nich wyróżnia się Wat Phra That Doi Tung, zanurzona w gęstej roślinności na szczycie góry Monte Doi Tung, w pobliżu której znajdziemy wyjątkowy taras z widokiem na Złoty Trójkąt, oraz świątynię Thamphajoen, znajdującą się w wewnętrznej części doliny.

Chiang Rai i Biała Świątynia Wat Rong Khun

W przeciwieństwie do większości świątyń w Tajlandii, Biała Świątynia została wybudowana stosunkowo niedawno i jest współczesnym projektem. Jej budowa rozpoczęła się w 1997 roku, ale robi ona piorunujące wrażenie. W konstrukcji zewnętrznej zostały zatopione drobne szkiełka, a każdy szczegół jest starannie dopieszczony. Środek świątyni zdobią współczesne malowidła np. angry bids czy Neo z Matrixa. Powstała świątynia jest pierwszym elementem ogromnego projektu, w skład którego ma wchodzić 9 białych budynków.

Butikowe hotele w Golden Triangle

Jednym z najlepszych hoteli w okolicy jest Hotel Four Seasons Tented Camp Golden Triangle. To wyjątkowy obiekt, który umożliwia przeżycie niesamowitej przygody wśród oszałamiającej natury północnej Tajlandii, niedaleko granicy z Birmą i Laosem. Podczas luksusowych wakacji można odwiedzić słonie, spacerować po górskich szlakach, przemierzać lasy bambusowe i odpoczywać w świetnie wyposażonych namiotach. Słonie można zobaczyć w naturalnym otoczeniu, a gości zaprasza się do karmienia i kąpania tych pięknych zwierząt. Smakoszy zainteresuje możliwość zwiedzania okolicy wraz z szefem kuchni i przyrodnikiem.

Kolejnym obiektem który rekomendujemy wszystkim poszukiwaczom przygód w Tajlandii jest butikowy hotel Akyra Manor Chiang Mai. Zapewnia on kameralną atmosferą oraz ekskluzywne apartamenty w samym sercu Chiang Mai. Znajduje się on zaledwie kilka kroków od tętniącej życiem ulicy Nimmanhaemin Soi 9.