Search
Close this search box.

Kierunek

Skiathos

Inne kierunki podróży

Ekskluzywny hotel Elivi Skiathos, położony w raju stworzonym przez Matkę Naturę na przepięknym Archipelagu Sporady,...

Ekskluzywny hotel Elivi Skiathos, położony w raju stworzonym przez Matkę Naturę na przepięknym Archipelagu Sporady,...

Skiathos

Skiathos jest najbardziej popularną wyspą ze wszystkich 73 wysp Archipelagu Sporad na Morzu Egejskim. Region ten szczyci się wspaniałymi górskimi krajobrazami, które w większości składają się z drzew sosnowych, a także licznymi posiadanymi plażami – ich liczba na wyspie przekracza 60! Skiathos to idealne wczasy w Grecji dla wielbicieli natury i błogiego wypoczynku. Warto odwiedzić również miasto Skiathos, które liczy zaledwie kilka tysięcy mieszkańców i jest jedynym miastem na wyspie. Sama wyspa może i jest mała, ale nie przeszkadza jej to w przyjmowaniu w swoje progi tysięcy turystów rocznie. To właśnie tutaj na wyspie Skiathos, a także na jej sąsiadce Skopelos, nagrano słynny na całym świecie, wielki musical „Mamma mia!”

Skiathos – dla kogo?

Luksusowe wakacje na Skiathos w Grecji będą idealne zarówno dla rodzin z dziećmi, szukających błogiego wypoczynku, a także dla par i amatorów aktywnych wczasów, oraz dla wielbicieli nocnych wrażeń. Wyspa słynie z rajskich plaż z łagodnym zejściem, ciepłej, turkusowej wody, idealnej nawet dla najmłodszych. Odnajdą się tutaj również pary pragnące spędzić romantyczne wakacje w Grecji, które za dnia chcą odpocząć na wspaniałych plażach, a wieczorem oddać się rytmowi miasta Skiathos. Wyspa ma do zaoferowania liczne atrakcje naturalne dla wszystkich tych, którzy zamiast leżenia na plaży wolą zwiedzać ją aktywnie. Wielbiciele dobrego jedzenia również znajdą coś dla siebie dzięki mnogości restauracji i barów. Nie zabraknie również dyskotek i imprez pod gołym niebem dla spragnionych nocnego życia.

Jak dostać się na Skiathos?

Na Skiathos dostaniemy się połączeniem Polskimi Liniami Lotniczymi LOT oraz Ryanair z kilku miast z Polski, w tym z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic i Wrocławia. Rejsy z przesiadką w Atenach odbywają się mniej więcej raz na tydzień (w zależności od miasta).

Jakie są największe atrakcje turystyczne na Skiathos i co warto zobaczyć na Skiathos?

Wyspa ma w posiadaniu ponad 60 plaż, co czyni je głównymi atrakcjami regionu. Do najpiękniejszych z nich można zaliczyć plaże takie jak: Koukounaries, przy której położony jest wspaniały hotel Elivi Skiathos – najlepszy na całej wyspie; Lalaria, do której można dostać się tylko od strony morza oraz plaże Banana, Mandraki i Agia Eleni. Oprócz plaż warto wybrać się w podróż dookoła wyspy i zahaczyć o atrakcje Skiathos, takie jak zamek Bourtzi z XV wieku, jaskinie na plaży Lalaria, czy monastyr Evangelistria. Godny uwagi będzie również słynny kościół w mieście Skiathos, Agios Nikolaos oraz ruiny dawnej stolicy wyspy – Kastro, powstałej w XIV wieku.

Kiedy najlepiej udać się na wczasy na Skiathos?

Na greckiej wyspie Skiathos możemy liczyć na wspaniałą, plażową pogodę od czerwca do września – wtedy też jest najgoręcej. Tym z Państwa, którzy od wylegiwania się na plaży w 30 stopniach wolą aktywny wypoczynek, polecamy okres od kwietnia do czerwca lub od września do listopada. Wtedy też nie spotkamy tylu turystów, co wiąże się z mniejszymi kolejkami do atrakcji, czy w restauracjach.