Search
Close this search box.

Kierunek

Korsyka

Inne kierunki podróży

Luksusowy hotel Casadelmar położony jest w południowej części Korsyki w malowniczym miejscu z pięknym widokiem...

La Plage Casadelmar to butikowy hotel szczycący się wyjątkową lokalizacją przy piaszczystej plaży w zatoce...

Korsyka to miejsce, które łączy w sobie piękno Morza Śródziemnego, niebywałą różnorodność topograficzną oraz wysokie,...

Korsyka może być odkrywana zarówno drogą lądową, jak i drogą morską, przez wizytę w rezerwacie...

Luksusowy hotel Casadelmar położony jest w południowej części Korsyki w malowniczym miejscu z pięknym widokiem...

La Plage Casadelmar to butikowy hotel szczycący się wyjątkową lokalizacją przy piaszczystej plaży w zatoce...

Korsyka to miejsce, które łączy w sobie piękno Morza Śródziemnego, niebywałą różnorodność topograficzną oraz wysokie,...

Korsyka może być odkrywana zarówno drogą lądową, jak i drogą morską, przez wizytę w rezerwacie...

Korsyka Francuska – jedna z najpiękniejszych wysp w Europie

Choć dzięki swojemu położeniu na mapie i architekturze miasteczek Korsyce najbliżej jest do włoskiej Sardynii, jest ona własnością Państwa Francuskiego. Walka o wpływy i sprawowanie władzy nad tym zakątkiem świata toczyła się przez wieki między Włochami a Francją. Nie ma w tym nic dziwnego – strategiczne położenie wyspy oraz zapierające dech w piersiach piękno i różnorodność przyrody sprawiają, że żaden przyjezdny nie chce się z nią rozstać. Jak najlepiej spędzić wczasy na Korsyce? Które atrakcje koniecznie trzeba uwzględnić w planie wakacji?

Powalające piękno natury

Korsyka to jedna z wysp na Morzu Śródziemnym, formalnie będąca kolejnym regionem administracyjnym Francji. To tutaj urodził się Napoleon Bonaparte, jeden z najważniejszych przywódców i polityków w historii całego świata. Do Republiki Francuskiej Korsyka należy nieprzerwanie od 1769 roku, będąc nieustannie źródłem dumy i jednym z ulubionych kierunków podróży luksusowych jej obywateli. To właśnie na Korsyce urodził się Napoleon Bonaparte. Według niektórych żródeł wyspa, a konkretnie zlokalizowanego na północnym zachodzie miasta Calvi, miało być także miejscem narodzin podróznika i odkrywcy Krzysztofa Kolumba.

Co przyciąga przyjezdnych na tę wyspę? Przede wszystkim niesamowicie różnorodna przyroda. Wnętrze Korsyki zajmują wysokie, pokryte bujną zielenią pasma górskie z najwyższym szczytem Monte Cinto. Wzdłuż linii brzegowej ciągną się piękne, odludne plaże. Ale to nie wszystko – powalająca dzikość natury przeplata się tutaj z urokliwymi miasteczkami o długiej i ciekawej historii. Wakacje na Korsyce można więc spędzić bardzo różnorodnie. To najbardziej niedoceniana i zarazem najpiękniejsza wyspa Francji, która kryje w sobie wiele tajemnic i turystycznych niespodzianek.

Wiele możliwości dla lubiących aktywny wypoczynek

Różnorodność korsykańskiej przyrody daje niezmiernie dużo możliwości tym, którzy przyjeżdżają tu na wczasy. Wylegiwanie się na dzikich plażach można łączyć ze zwiedzaniem większych i mniejszych miasteczek, ulokowanych tuż przy wybrzeżu lub skrytych między górskimi szczytami. Kolejną opcją są wycieczki piesze i górskie, także te w ekstremalnym wydaniu. O korsykańskim szlaku GR20, liczącym prawie 200 km, mówi się, że jest jednym z najtrudniejszych w całej Europie. Jego przejście stanowi spore wyzwanie, którego nie podejmują się amatorzy.

Korsyka to także idealne miejsce do jazdy konnej czy nurkowania, zwłaszcza w podwodnym Rezerwacie Naturalnym Scandola. Z kolei amatorów kajakarstwa zachwycą tutejsze kaniony, szczególnie w okolicy masywu Bavella. Szukający bardziej ekskluzywnych form spędzania wolnego czasu z pewnością ucieszą się z możliwości podziwiania Korsyki z lotu ptaka z prywatnego samolotu, helikoptera czy paralotni.

Miasteczka o ponad kilkusetletniej historii

Niemal każde, nawet niewielkie miasteczko na Korsyce jest przepięknie usytuowane i może poszczycić się długą historią. Poza najpopularniejszą wśród turystów stolicą Ajaccio, gdzie urodził się Napoleon Bonaparte, na szczególną uwagę zasługuje inna miejscowość, na południu wyspy. Urokliwy port Bonifacio ma już ponad 8 tysięcy lat i wznosi się na wapiennym klifie, z którego można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Miasteczko urzeka pięknym portem z przystanią dla jachtów, na którą zwrócą uwagę wszyscy turyści lubiący tę luksusową formę zwiedzania. Jedną z największych atrakcji Bonifacio są słynne Schody Króla Aragonii.

Korsyka to jedna z najpiękniejszych i najbardziej górzysta wyspa Morza Śródziemnego. Jej uwarunkowania przyrodnicze sprawiają, że zimą panuje tu klimat alpejski. Ci, którzy liczą na słoneczne wakacje na plaży, powinni odwiedzić to miejsce między kwietniem a październikiem, najlepiej latem.

Korsyka – wakacje z dala od tłumów

Francuzi nazywają pieszczotliwie Korsykę „Wyspą Piękna” (fr. Île de Beauté) i jest wiele w tym prawdy. Zarówno północ jak i południe Korsyki jest słabo zaludnione, gdyż na 1 kilometr kwadratowy przypada zaledwie około 35 mieszkańców. Wyspa zadziwia dziewiczymi krajobrazami, dzikimi plażami i bardzo urozmaiconą, niesamowitą linią brzegową. Szczyty górskie tworzą zapierające dech w piersiach widoki; najwyższe z nich to Monte Cinto o wysokości 2706 m n.p.m. oraz Capu Ciuntrone o wysokości 2656 m n.p.m.

Parki krajobrazowe, rezerwaty, ustronne turkusowe zatoczki z krystaliczną wodą i niesamowite klify w północnym regionie Cap Corse to największe atuty, dlaczego latem z roku na rok przybywa tam podróżnych poszukujących czegoś wyjątkowego i niezadeptanego.

Do tego dochodzi oczywiście wspaniały śródziemnomorski klimat, świetna infrastruktura turystyczna i smaczna, zdrowa kuchnia na bazie owoców morza i mięsa zwierząt hodowanych na wolnym wybiegu i czystych górskich łąkach. Jest naprawdę wiele powodów, dla których warto spędzić Wasze kolejne wakacje na tej francuskiej wyspie. To świetne miejsce, aby delektować się niepowtarzalną atmosferą i odpocząć w gronie rodzinnym lub z grupą przyjaciół.

Wycieczki na Korsykę dla wymagających podróżnych

Najlepsze hotele i wille na wynajem znajdziemy wzdłuż wybrzeża i w Calvi.

Warto zatrzymać się na kilka dni w Bastii aby móc podziwiać typowo włoską architekturę. Dla smakoszy, którzy uwielbiają kulinarne wycieczki i nowe doznania na podniebieniu Ajaccio zapewne będzie jednym z ważnych punktów programu. To największe miasto regionu znane jest z bogatego wyboru świetnych restauracji z autentyczną kuchnią regionu. Lokalne przysmaki przygotowywane są między innymi na bazie aromatycznych owczych i kozich serów oraz ryb i owoców morza.

Za najładniejsze miasto na Korsyce uważa się Calvi, które charakteryzuje świetna piaszczysta plaża oraz górująca cytadela nad czerwonymi budynkami miasta i nad zatoką. Calvi to także doskonale położony port turystyczny; Marina oferuje 500 miejsc przy kei. Cumować tam też mogą mega jachty do 65 metrów długości. Przy marinie, wzdłuż morza rozciąga się malownicza promenada, a stare miasto wraz z cytadelą zachwyca romantycznym klimatem i plątaniną wybrukowanych uliczek.

Wakacje na Korsyce w najlepszych hotelach

Korsyka to bardzo autentyczny i oryginalny kierunek na francuskie wyspiarskie wakacje marzeń. Wybierając się na wakacje na Korsyce warto poczytać o kulturze wyspy i jej rdzennych mieszkańcach. Nie znajdziecie tam wielkich, masowych hoteli ani modnych klubów plażowych, jakie znajdziecie na sąsiedniej Sardynii.

Luksusowe wczasy i wycieczki indywidualne

Luksusowe wczasy na Korsyce spodobają się miłośnikom natury, przyrody oraz osobom, które nie lubią wielkich obiektów-molochów. Korsyka zadziwia odwiedzających dziewiczymi plażami, mało uczęszczanymi plażami i zatoczkami oraz urokliwymi parkami przyrody.

Wycieczki na Korsykę i zwiedzanie Sardynii

Jeśli uwielbiacie klimaty śródziemnomorskie świetnym pomysłem będzie połączenie wypoczynku na dwóch znanych wyspach czyli na Sardynii i na Korsyce. Północna Sardynia znajduje się niedaleko wybrzeży południowej Korsyki. Między wyspami kursują promy, ponadto możliwe jest też wyczarterowanie jachtu.