Search
Close this search box.

Kierunek

Wyspa Książęca i Świętego Tomasza

Inne kierunki podróży

Luksusowy resort doskonale usytuowany pomiędzy dwiema plażami łagodnie obmywanymi przez krystalicznie czystą wodę oceanu. Woda...

Luksusowy hotel otoczony gęstym, tropikalnym lasem, który jest jednocześnie zaledwie kilka kroków od pięknej plaży...

Luksusowy resort doskonale usytuowany pomiędzy dwiema plażami łagodnie obmywanymi przez krystalicznie czystą wodę oceanu. Woda...

Luksusowy hotel otoczony gęstym, tropikalnym lasem, który jest jednocześnie zaledwie kilka kroków od pięknej plaży...

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca – małe państwo z wielkim potencjałem

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca wzbudzają wśród turystów bardzo duże zainteresowanie. Zresztą trudno się temu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, jak wiele wspomniany rejon ma do zaoferowania, choć jego powierzchnia nie jest zbyt duża. To jeden z najmniejszych krajów na świecie (liczy zaledwie 1001 km²). Składa się z pięciu wysp, z czego tylko trzy są zamieszkane. Czym tak nieduże państwo przyciąga do siebie wczasowiczów? Dlaczego warto spędzić tu wakacje?

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca – najważniejsze informacje

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca leżą na Oceanie Atlantyckim w Zatoce Gwinejskiej. Państwo powstało w wyniku wypiętrzania pasma wulkanicznego. Tworzą je górzyste tereny i lasy równikowe. Kiedy najlepiej wybrać się tu na wczasy? Wiele zależy od preferowanego sposobu wypoczywania. Lipiec i sierpień to idealna pora na plażowanie. Z kolei miłośnicy zwiedzania powinni pojechać na wakacje w czerwcu lub wrześniu. Pada wówczas stosunkowo rzadko, a temperatury są znośne. Choć należy pamiętać, że wspomniany kraj znajduje się na równiku, co wiąże się z dużą wilgotnością powietrza i częstym występowaniem deszczów.

Największe atrakcje na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej

Wakacje na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej stanowią świetną okazję, by znaleźć się po obu stronach półkuli ziemskiej jednocześnie, bez odbywania dalekich podróży. Przez wyspę Ilhéu das Rolas przebiega bowiem linia równika. Spragnieni wrażeń turyści mogą odwiedzić Roça de Sao Joao, czyli dawną plantację, wokół której rozciąga się prawdziwa dżungla. Można w niej zobaczyć zapierającą dech w piersiach egzotyczną roślinność i różne gatunki dzikich zwierząt. Tego typu miejsc na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej nie brakuje. Warto pamiętać, że uprawa kawy i kakao jest filarem lokalnej gospodarki.

Obowiązkowym punktem na wakacyjnej mapie Wysp Świętego Tomasza i Książęcej jest również Porto Alegre, gdzie z bliska można poobserwować wieloryby. A gdy widok wielkich ssaków rozbudzi apetyt, warto odwiedzić jedną z licznych restauracji i posmakować lokalnej kuchni. W menu królują ryby w najrozmaitszej postaci (świeże, wędzone itp.) i oczywiście kawa. Serwuje się ją niemal wszędzie – to jeden ze znaków rozpoznawczych regionu.

Najlepsze hotele na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej

Baza noclegowa Wysp Świętego Tomasza i Książęcej obejmuje szereg różnych propozycji. Luksusowe hotele oferują świetnie wyposażone pokoje w najwyższym standardzie, basen, prywatną plażę, wyśmienite jedzenie, zaciszne ogrody i niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki rozciągające się z okien. Dodatkowo każdy gość może skorzystać z różnych form aktywnego wypoczynku. Część obiektów oferuje lekcje nurkowania, zajęcia fitness z instruktorem czy zaplecze do uprawiania sportów wodnych, na przykład kajakarstwa, czy bezpłatny transport do miasta.