Search
Close this search box.

Kierunek

KwaZulu-Natal

Inne kierunki podróży

Jedną z największych atrakcji afrykańskiej krainy jest słynna Wielka Piątka – każdy turysta marzy o...

&Beyond Phinda Private Game Reserve to luksusowy hotel położony w północnej części KwaZulu-Natal, w niewielkiej...

Jedną z największych atrakcji afrykańskiej krainy jest słynna Wielka Piątka – każdy turysta marzy o...

&Beyond Phinda Private Game Reserve to luksusowy hotel położony w północnej części KwaZulu-Natal, w niewielkiej...

KwaZulu-Natal – luksusowe wakacje i moc niezapomnianych wrażeń

KwaZulu-Natal to jedna z pereł „czarnego kontynentu”, istny tygiel kultur. W hymnie kraju słychać aż cztery języki. Obywatele o różnych kolorach skóry mieszkają obok siebie, tworząc zgraną społeczność, a codzienne życie toczy się w otoczeniu pięknej, zapierającej dech w piersiach przyrody. Każdy znajdzie w tym państwie coś dla siebie – zarówno miłośnicy plażowania, jak i bardziej emocjonujących wycieczek.

KwaZulu-Natal – najważniejsze informacje

KwaZulu-Natal jest jedną z prowincji Republiki Południowej Afryki nad Oceanem Indyjskim. Została odkryta przez Vasco da Gamę w dzień Bożego Narodzenia (Dies Natalis Domini) w 1497 roku. Prawdopodobnie stąd wziął się drugi człon nazwy opisywanego regionu, pierwszy stanowi swoiste upamiętnienie plemienia Zulusów i historii rejonu. Warto podkreślić, że kiedyś KwaZulu-Natal był bantustanem dla wspomnianej grupy etnicznej. Tego typu miejsca stanowiły narzędzie rasistowskiej polityki apartheidu, czyli odosobnienia ludności.

Kiedy najlepiej przyjechać na wakacjedo KwaZulu-Natal? Prowincja leży w strefie klimatu zwrotnikowego. Panują tu zróżnicowane warunki atmosferyczne ze względu na urozmaicone ukształtowanie terenu (góry, niziny itp.). Na obszarach nadbrzeżnych temperatury powietrza zwykle oscylują w granicach 18-24°C, w głębi lądu bywają dużo niższe. Największe opady przypadają na marzec i kwiecień, dlatego nie jest to zbyt dobra pora na wczasy. Warto natomiast zarezerwować pobyt w okresie od czerwca do października.

Największe atrakcje w KwaZulu-Natal

Będąc na wakacjach w KwaZulu-Natal z całą pewnością trzeba odwiedzić Durban, czyli jeden z największych ośrodków turystycznych w Afryce. Co miasto ma do zaoferowania wczasowiczom? Na uwagę zasługuje uShaka Marine World, czyli jedno z najbardziej znanych oceanariów na świecie. Można tu podziwiać wiele różnych gatunków zwierząt, a nawet pływać z delfinami czy rekinami. Na terenie obiektu znajduje się też park rozrywki ze zjeżdżalniami, karuzelami oraz innymi atrakcjami dla młodszych i starszych.

Obowiązkowy punkt wycieczki do KwaZulu-Natal stanowi wizyta w Phezulu Safari Park. Odwiedziny we wspomnianym rezerwacie przyrody są świetną okazją do tego, by zgłębić tajniki lokalnej kultury, zobaczyć na żywo zuluski taniec i stanąć oko w oko z egzotycznymi przedstawicielami afrykańskiej fauny, na przykład aligatorami czy pająkami i przeżyć niesamowitą przygodę. Zmęczeni nadmiarem wrażeń turyści mogą odpocząć na jednej z licznych plaż.

Najlepsze hotele w KwaZulu-Natal

Baza noclegowa w KwaZulu-Natal jest bardzo różnorodna. Obejmuje nie tylko domy i pensjonaty, lecz także luksusowe hotele o najwyższym standardzie. Jednym z nich jest Thanda Safari Private Game Reserve z basenem, piwniczką z winami, miejscem na ognisko oraz biblioteką. Obiekt ma w swojej ofercie również wycieczki safari czy spacery po buszu.