Search
Close this search box.

Kierunek

Singapur

Inne kierunki podróży

Luksusowe hotele marki Capella słyną z położenia w unikalnych i zabytkowych miejscach. W tym wypadku...

The Fullerton Bay Hotel to luksusowy hotel położony w Singapurze, który oferuje doskonałe możliwości spędzenia...

Singapur to jedno z najmniejszych i najzamożniejszych państw na świecie. Miks kultur, tradycji, religii i...

Hotel Marina Bay Sands jest jedną z wizytówek Singapuru, jeśli nie najważniejszą i najpopularniejszą oraz...

Luksusowy hotel The Raffles należący do dobrze znanej sieci Raffles Hotels & Resort, który oferuje...

Zapraszamy gości na pokład luksusowego pociągu Eastern & Oriental Express, a Belmond Train. Z jego...

Jeżeli dysponujecie Państwo większą ilością czasu – a na podróż na antypody warto przeznaczyć sporo...

Luksusowe hotele marki Capella słyną z położenia w unikalnych i zabytkowych miejscach. W tym wypadku...

The Fullerton Bay Hotel to luksusowy hotel położony w Singapurze, który oferuje doskonałe możliwości spędzenia...

Singapur to jedno z najmniejszych i najzamożniejszych państw na świecie. Miks kultur, tradycji, religii i...

Hotel Marina Bay Sands jest jedną z wizytówek Singapuru, jeśli nie najważniejszą i najpopularniejszą oraz...

Luksusowy hotel The Raffles należący do dobrze znanej sieci Raffles Hotels & Resort, który oferuje...

Zapraszamy gości na pokład luksusowego pociągu Eastern & Oriental Express, a Belmond Train. Z jego...

Jeżeli dysponujecie Państwo większą ilością czasu – a na podróż na antypody warto przeznaczyć sporo...

Singapur to wyspiarskie miasto –państwo o niewielkiej powierzchni, położone na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego. Archipelag otaczają wody Cieśniny Singapurskiej, łączącej Cieśninę Malakka z Morzem Południowochińskim.

Jego nazwa pochodzi od słów simha oraz pura oznaczających odpowiednio lwa oraz miasto, dlatego czesto Singapur nazywa się właśnie Miastem Lwa. Merlion to symbol narodowy Singapuru. Na każdym kroku możemy spotkać się z jego posągiem przedstawiającym stworzenie z głową lwa oraz tułowiem ryby. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, Singapur zaskakuje i zachwyca różnorodnością, bogactwem kulturowym oraz lokalnym kolorytem. Kultura Singapuru to przede wszystkim fascynująca mieszanka wpływów europejskich, malajskich, hinduskich i chińskich, a obok Nowego Jorku, Tokio, czy Londynu jest jednym z najważniejszych centrów finansowych, któremu w Azji ustępuje tylko Japonia. To miejsce emanuje nowoczesnością, chociaż nie brak lokalnej kultury i zwyczajów, które mogą zaskakiwać Europejczyków. Przed podróżą warto wiedzieć, że panuje tam dość restrykcyjne prawo i obowiązuje między innymi zakaz żucia gumy w miejscach publicznych, czy też okazywania sobie czułości, a kary są na tyle wysokie, że wszyscy przestrzegają przepisów. Należy też dodać, że to miasto świeci przykładem w kwestii porządku.

Singapur – Trochę historii

Rok 1511 to okres w historii, gdy dotarli do Singapuru Portugalczycy i zajęli wyspę. Strategiczne położenie Singapuru zaczęli doceniać też inni kolonizatorzy i tak od 1641 roku obszarem tym zarządzali już Holendrzy, a w 1819 roku dotarli tu Anglicy. Pierwszym Brytyjczykiem był Stamford Raffles, który otworzył na wyspie w imieniu Kompanii Wschodnio-Indyjskiej brytyjskie przedstawicielstwo handlowe.

Singapur został wydzierżawiony w 1819 roku jako placówka handlowa od sułtanatu Johor, a w 1826 roku Brytyjczycy kupili Singapur od sułtana. Był odtąd wykorzystywany głównie jako baza morska. W 1867 roku Singapur otrzymał status kolonii, dzięki czemu wszedł w skład Imperium Brytyjskiego. W latach 1924- 1938 wybudowano w Sembawangu największą wojskową bazę morską. Podczas II wojny światowej wojska Japonii dokonały inwazji od strony półwyspu i bez większych oporów zdobyli wyspę. W okresie wojennym, od 1942 do 1945 roku Singapur był pod okupacją Japończyków. Po wojnie nastał okres ponownych wpływów brytyjskich, a w latach 1963-1965 wyspa miała epizod bycia częścią Federacji Malezji. Miasto uzyskało niepodległość dopiero 9 sierpnia 1965 roku.

Dzisiejszy Singapur zamieszkuje 5 607 300 mieszkańców, zasiedlających 55 dzielnic administracyjnych, zebranych w 5 głównych regionów. Jego powierzchnia zajmuje 576 km². Najwyższy szczyt to Bukit Timah, liczący zaledwie 163,63 m n.p.m. To niewielkie miasto-państwo charakteryzuje się dużym bogactwem kulturowym i religijną różnorodnością. Oficjalna waluta obowiązująca na terenie kraju od 1967 roku to dolar singapurski (SGD).

Klimat i pogoda w Singapurze

Kiedy najlepiej jechać do Singapuru? Pogoda w tej części świata jest przyjazna podróżom nieomalże przez cały rok. Panuje tutaj przyjemnie ciepły i tropikalny klimat, a temperatura powietrza rzadko spada poniżej 20 stopni. Powszechnie za najlepszy czas na podróż przez półwysep malajski uważa się miesiące od kwietnia do lipca. Raczej nie poleca się okresu od listopada do marca. Trzeba liczyć się z częstymi i obfitymi opadami deszczu. Warto zabierać ze sobą kurtkę przeciwdeszczową oraz parasol i być przygotowanym się na nagłe, przelotne opady.

Stolica finansowa Azji i tzw. Azjatycki Tygrys

Awans ekonomiczny Singapuru na szczyt rankingu stał się możliwy przede wszystkim dzięki zaawansowanej infrastrukturze i technologii, przyjaznym przepisom do zakładania spółek i dostępnością do wysoce wykwalifikowanej siły roboczej. Singapur jest także jednym z największych graczy jeśli chodzi o przeładunek ropy i oleju napędowego. Na zatrudnienie tam mogą liczyć inżynierowie i profesjonaliści z przemysłu naftowego, jak geolodzy czy technicy górnictwa.

Będąc w Singapurze, warto wybrać się na wycieczkę do imponującego centrum finansowego – miejsca to robi niesamowite wrażenie. To jedna ze światowych potęg ekonomicznych, gdzie z ponad 5 mln mieszkańców tego państwa aż 2,7 procent posiada niebagatelny majątek przekraczający milion dolarów.

Zwiedzanie – co warto zobaczyć w Singapurze

Wielu ludziom to miasto-państwo kojarzy się również z luksusem i wydawaniem pieniędzy oraz z zakupami. Wszyscy miłośnicy zakupów i centrum handlowych będą zachwyceni wyborem i bogactwem oferty. To prawdziwy raj na ziemi jeśli chodzi o sklepy markowe, światowej klasy projektantów, biżuterię oraz elektronikę. Główna aleja handlowa to słynna Orchard Road i zarazem jedno z najbardziej popularnych i najchętniej odwiedzanych punktów na mapie miasta przez odwiedzających. Nigdzie indziej nie znajdziemy takich wystawnych centrów handlowych, nowoczesnych i designerskich hoteli oraz luksusowych centrów spa jak w Singapurze. Miasto stanowi doskonałą bazę wypadową do podróży po całej Azji Południowo -Wschodniej.

Miasto Singapur obfituje w liczne luksusowe 5* hotele i ekskluzywne centra handlowe. To miejsce jest istnym rajem dla osób poszukujących luksusu w każdym jego wydaniu. Dzielnica Clarqe Cuey to miejsce, w którym znajdą Państwo nie tylko restauracje z gwiazdkami Michelin, ale i lokalne specjały. To tu Singapur żyje nocą.

Warto odwiedzić też Little India oraz Chinatown, by poznać różnorodność Singapuru i tą niesamowitą mieszankę kulturową. Niezwykle uporządkowany Singapur nieco daje tu upust i staje się tu w końcu bardziej azjatycki niż europejski. Lokalne zakupy i wyśmienity street food znajdą Państwo właśnie tu.

Marina Bay Sands z największym na świecie basenem bez krawędzi robi dosłownie ogromne wrażenie. Znajdujące się na terenie kompleksu Gardens by the Bay to ogrody, które po prostu trzeba zobaczyć choć raz – przepiękne w ciągu dnia i zachwycające po zachodzie słońca. Codziennie około godziny 21 polecamy oddać się muzyce na żywo w zatoce Marina Bay. Pokaz świateł zachwyci każdego.

Wycieczka do Singapuru to idealna opcja na bezpieczne i obfitujące w atrakcje wakacje z dziećmi, dzięki licznym parkom rozrywki, takim jak: kompleks akwariów Underwater World, słynny Universal Studio, ZOO z opcją nocnego safari, muzeum figur woskowych Madame Tussauds Singapore czy park wodny Adventure Cove Waterpark. Dla osób pragnących chwili relaksu polecamy plaże na wyspie Sentosa.

Podróż z Polski to bezpośrednia podróż Polskimi Liniami Lotniczymi z Warszawy, a dlaczego warto wybrać się do Singapuru i co tam ciekawego zobaczyć? Bez wątpienia każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Wakacje w Singapurze

Warto wiedzieć, że wycieczki do Singapuru mogą odbywać się w małych grupach lub prywatnie, z prywatnym przewodnikiem i personalnym kierowcą. Jeśli poszukujecie nietuzinkowych wakacji warto wziąć pod uwagę dłuższy pobyt w Singapurze i podzielić go na dwie części: zwiedzania miasta i wypoczynku.

Tętniąca życiem metropolia ma tak wiele do zaoferowania – od parków rozrywki, które Wasze dzieci pokochają, poprzez świetne restauracje i dzielnice handlowe, po życie nocne. W Singapurze jest też wiele parków, które stanowią popularny cel wycieczek pieszych i rowerowych.

Idealnym dopełnieniem Waszych wczasów w Singapurze będzie pobyt wypoczynkowy w hotelu Capella Singapore na wyspie Sentosa. Druga część Waszego wyjazdu może też mieć miejsce w hotelu renomowanej sieci One&Only w Malezji na Wybrzeżu Desaru, z białym piaskiem. To tylko dwie godziny drogi z Singapuru.

Indywidualne wycieczki objazdowe po Azji – wyjazdy łączące Malezje i Singapur

Połączenie pobytu w Singapurze z objazdówką po Malezji i wizytą na wyspach Langkawi, Borneo, Pangkor czy Penang to doskonały sposób na poznanie tej części Azji i doświadczenie różnorodności, jaką ma do zaoferowania. W ramach indywidualnej wycieczki objazdowej po Singapurze i Malezji można odwiedzić wiele fascynujących miejsc. Będąc w Singapurze, jak wspominaliśmy wyżej, koniecznie trzeba zobaczyć wyspę Sentosa, Marina Bay Sands, a także Chinatown, Littel India, Gardens by the Bay czy Clarke Quay.

W Malezji zaś warto skupić się przede wszystkim na Langkawi, Borneo, Pangkor i Penang. Wszystkie te wyspy są piękne i oferują niezapomniane wakacje. Na Langkawi można znaleźć nie tylko piękne plaże, ale także parki krajobrazowe, ogrody i wodospady. Jednym z najważniejszych miejsc do odwiedzenia jest Sky Bridge – most wiszący na wysokości 700 metrów nad poziomem morza, który oferuje spektakularne widoki na okolicę. Na Borneo warto zobaczyć Park Narodowy Gunung Mulu, który jest jednym z największych kompleksów jaskiń na świecie. W parku można podziwiać nie tylko jaskinie, ale także wodospady, skalne formacje i bogactwo fauny i flory. Na Pangkor warto cieszyć się przepięknymi plażami i wspaniałymi restauracjami, a także zobaczyć m.in. pomnik Filantropii i Muzeum Rybołówstwa. Natomiast w Penang warto zobaczyć George Town, który jest wpisany na listę dziedzictwa UNESCO, a także zobaczyć muzeum sztuki i historyczne cmentarze.