Search
Close this search box.

Kierunek

Andora

Inne kierunki podróży

Ekskluzywny hotel szczycący się położeniem w samym sercu Pirenejów. W ofercie są 4 rodzaje luksusowych...

Ekskluzywny hotel szczycący się położeniem w samym sercu Pirenejów. W ofercie są 4 rodzaje luksusowych...

Andora to zasadniczo małe państwo w położone w południowo-zachodniej Europie. Graniczy bezpośrednio ona z Francją i Hiszpanią. Leży w Pirenejach i nie posiada dostępu do morza. Stolica kraju nazywana jest Andorra La Vella, co oznacza “Stara Andora”, ponieważ jest to miasto o takiej samej nazwie co kraj. Znajduje się wysoko w górach w pobliżu ujścia rzeki Valila del Norte. Wycieczka do Andory są przede wszystkim dla osób, które uwielbiają podziwiać uroki natury.

Wczasy w Andorze

Biuro podróży Carter oferuje luksusowe wycieczki do Andory. W wysokich górach rozlega się bujna roślinność, a przy tym cudowne krajobrazy. Andora w porze zimowej przyciąga turystów, którzy są miłośnikami białego szaleństwa. Miejsce jest idealnie przygotowane, aby spędzać czas na wyciągach, dobrze oznaczonych trasach. A także jest wiele wypożyczalni sprzętu sportowego, rowerów, restauracji, atrakcji i placów zabaw dla dzieci, oraz mnóstwo innych propozycji, aby miło spędzić zimowe wakacje w Andorze. Natomiast latem kraj ten przyciąga wędrowców wspaniałymi szlakami górskimi. Jest to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku dla wszystkich osób, które uwielbiają góry, wędrówki, jazdę na rowerze, jazdę konną oraz trekking.Andora potrafi wprowadzić w zachwyt niezależnie od pory roku.

Co warto zwiedzić w Andorze?

Punkt widokowy Roc del Quer jest jednym z najcudowniejszych miejsc w państwie. Można podziwiać ośnieżone Pireneje, siedząc na jednej z ławek. Emocje towarzyszące staniu tuż nad przepaścią będą niezapomniane. Kolejnym miejscem jest dolina Vall d’lncles, czterokilometrowy droga wzdłuż rzeki Incles, którą można wybrać się na spacer w przepięknej otoczce przyrody prowadząca do punktu rozwidlenia szlaków kilku jezior. Kolejka linowa TC8 Canillo Grandvalira, dzięki której zobaczysz niesamowite widoki na Pireneje i całą okolicę, to kolejny punkt, który warto zwiedzić. Znajduje się w miejscowości Canillo i startuje z wysokości 1548 m.n.p.m i wyjeżdża na poziom 2047 m.n.p.m.