Search
Close this search box.

Kierunek

Madera

Inne kierunki podróży

Reid’s Palace, a Belmond Hotel może się poszczycić wspaniałą lokalizacją na klifie, ponadczasową elegancją oraz...

Reid’s Palace, a Belmond Hotel może się poszczycić wspaniałą lokalizacją na klifie, ponadczasową elegancją oraz...

Madera – wyspa wiecznej wiosny

Madera to niewielki portugalski archipelag usytuowany na Oceanie Atlantyckim, u północnych wybrzeży Afryki. Klimat na wyspie jest niezwykle przyjazny, szczególnie dla odwiedzających ją całorocznych turystów. Nawet w miesiącach zimowych średnia dzienna temperatura rzadko kiedy spada poniżej 19 stopni Celsjusza. Poza sezonem zdecydowanie warto wybrać się na południową część wyspy, która jest znacznie cieplejsza i mniej wietrzna niż jej północna strona.

Madera słusznie określana jest jako wyspa wiecznej wiosny z uwagi na fakt, że przez okrągły rok zachwyca przybyłych wszystkimi kolorami zieleni, a strzeliste klify wyrastające z oceanu zapierają dech w piersiach. Prywatne wycieczki samochodem po Maderze to najbardziej komfortowy sposób zwiedzania wyspy, a biuro podróży CARTER® służy pomocą w ich organizacji.

Nie sposób oprzeć się kuchni portugalskiej, a zwłaszcza świeżo złowionym rybom i owocom morza. Na deser polecamy z kolei słynną pasteis de nata, czyli budyniową babeczkę z chrupiącymi brzegami.

Śmiało możemy Państwu podpowiedzieć, że wyjazd z dziećmi na Maderę to doskonały pomysł, aby całą rodziną uciec choćby na chwilę przed niepewną pogodą w naszym kraju. Z kolei jeżeli ekskluzywny wypoczynek dla dwojga na Maderze brzmi jak marzenie, nasze biuro z przyjemnością pomoże je Państwu spełnić.

Co warto zwiedzić na Maderze?

Funchal – stolica

Funchal to miasto usytuowane na południu wyspy, zamieszkałe przez 40% wszystkich mieszkańców Madery. Warto poświęcić co najmniej 2 dni na jego zwiedzanie, ponieważ jest stosunkowo małą miejscowością, stanowiącą idealną bazę wypadową w inne regiony wyspy. Według nas najlepszy hotel w okolicy Funchal to Belmond Reid’s Palace, z którego można eksplorować Maderę. Jest to hotel na klifie w São Martinho, w pobliżu portu. Hotel dedykowany jest miłośnikom luksusu, nieprzemijalnego szyku, profesjonalnej obsługi oraz spektakularnych widoków rozpościerających się z resortu. Zwiedzanie Funchal można rozpocząć od krótkiego spaceru po najciekawszej uliczce stolicy – Rua de Santa Maria, gdzie na każdym kroku ujrzą Państwo ciekawe dzieła sztuki lokalnych artystów. Warto udać się do Tropikalnych Ogrodów Pałacu Monte, które położone są na jednym ze wzgórz Funchal. Ogrody te zostały uznane za jedne z 13 najpiękniejszych ogrodów w Europie! Dla smakoszy wina proponujemy z kolei wizytę w lokalnym Muzeum wina maderskiego marki Blandy’s – najstarszej winnicy Madery.

Santana

Santana to niewielkie miasteczko w północno-wschodniej części wyspy, które słynie z trójkątnych, uroczych domków pokrytych strzechą. Polecamy udać się na krótki spacer po niewątpliwie najbardziej kolorowym miasteczku. Atrakcje dla dzieci w Santana nie muszą kończyć się tylko na tym – na zakończenie wycieczki można wstąpić do Parku Tematycznego Madery.

Porto Moniz

Porto Moniz to urokliwe miasteczko zlokalizowane w północno-zachodniej części Madery, które zasłynęło z naturalnych, ukształtowanych przez lawę basenów. Te na zachodzie są bardziej komfortowe i przystosowane specjalnie dla turystów, natomiast te na wschodzie miasteczka ostały się bez ingerencji człowieka, zachowując pełną naturalność.

Półwysep Świętego Wawrzyńca

Na wschodzie Madery znajduje się najdalej wysunięty fragment wyspy – Półwysep Świętego Wawrzyńca. Trekking na Maderze jest bez wątpienia atrakcją, która zaspokoi potrzeby miłośników pieszych wędrówek. Trasa w jedną stronę wynosi około 3 kilometry – jest to czas na podziwianie przepięknych krajobrazów.

Lewady

Spacer lewadą na Maderze to alternatywa dla pieszych wędrówek w nieco innej scenerii. Lewady to sieć długich kanałów nawadniających, które transportują wodę z północy do suchego południa. Lewady mają różną lokalizację, więc przy wyborze wycieczki należy sugerować się przede wszystkim długością trasy każdej z nich.

Dobrym pomysłem na poznanie wszystkich uroków wyspy są prywatne wycieczki z przewodnikiem po Maderze, a po luksusowe wyjazdy na Maderę zapraszamy Państwa do naszego biura w Warszawie.