Search
Close this search box.

Kierunek

Ios

Inne kierunki podróży

Ios to średniej wielkości wyspa Cyklad, położona w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego, pomiędzy Mykonos a...

Wyspa Ios to miejsce stworzone dla miłośników opalania i relaksu na pięknych, złotych plażach. Hotel Liostasi...

Ios to średniej wielkości wyspa Cyklad, położona w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego, pomiędzy Mykonos a...

Wyspa Ios to miejsce stworzone dla miłośników opalania i relaksu na pięknych, złotych plażach. Hotel Liostasi...

Do najpiękniejszych greckich wysp zdecydowanie możemy zaliczyć mało znaną wyspę Ios. Położona w sercu Cyklad zachwyca wyjątkową architekturą, turkusową wodą, a przede wszystkim autentycznością oraz spokojem. Jest jedną z niewielu wysp, która nie została zmieniona przez masową turystykę, co czyni te miejsce idealnym na luksusowe wakacje w Grecji pośród sielankowej atmosfery.

Jak dostać się na wyspę Ios?

Na Ios nie ma lotniska. Najprościej dostać się promem bezpośrednio z wyspy Santorini w 30 min bądź Mykonos w 1 godzinę i 50 minut.

Dla kogo jest wyspa Ios?

Grecka wyspa Ios to doskonałe miejsce na ekskluzywne wakacje w Grecji we dwoje lub z całą rodziną, ale również dla miłośników imprezowania na plaży. Autentyczna grecka atmosfera oraz niezatłoczone plaże czynią to miejsce oazą spokoju, gdzie czas płynie wolniej.

Polecane atrakcje na wyspie Ios.

Wyspa Ios to nie tylko raj dla miłośników opalania i relaksu nad brzegiem morza. Wyspa ta oferuje dużo różnych atrakcji do zwiedzania i nie tylko. Poznaj naszą listę TOP 10 do zrobienia w Ios

1. Odwiedź plażę Manganari.

2. Wybierz się na jednodniową wycieczkę łodzią.

3. Idź na spacer do kościoła Agia Irini.

4. Obejrzyj zachód słońca na plaży Lorentzena.

5. Uprawiaj jogę o wschodzie słońca.

6. Zobacz tradycyjne wiatraki.

7.Odkrywaj wyspę quadem.

8. Spróbuj Paddleboardingu.

9. Zdobądź szczyt Chora.

10. Idź na imprezę w Pathos Beach.

Kiedy najlepiej udać się na wczasy na wyspie Ios?

Najlepszy miesiąc w którym powinniśmy wybrać się na Ios jest zależny od tego jak chcemy, aby wyglądał nasz wymarzony urlop. Najlepszy sezon na błogie lenistwo i plażowanie w gorącym słońcu jest zdecydowanie w lipcu i sierpniu, wtedy temperatura często sięga ponad 40 stopni Celsjusza. Jest to też czas, gdzie przybywa więcej turystów. Na zwiedzanie oraz planowanie wycieczek objazdowych zdecydowanie najlepszy będzie miesiąc wrzesień, kiedy to temperatura jest trochę niższa i waha się w granicy 20-28 stopni. Wtedy też ceny zaczynają spadać, a plaże robią się mniej zatłoczone. Październik to dalsze ochłodzenie, gdzie temperatura skacze na przełomie 13-24 stopni. Wiosną możemy spodziewać się częstszych deszczy.

Wyspa Ios luksusowe wille i butikowe hotele w Grecji.

Wyspa Ios ma bogatą ofertę noclegową, gdzie nawet najbardziej wymagający Klienci znajdą coś dla siebie. Posiada zarówno luksusowe wille dla rodzin z widokiem na Magganari oraz butikowe hotele z prywatnymi basenami.