Search
Close this search box.

Kierunek

Madagaskar

Inne kierunki podróży

Anjajavy le Lodge to ustronny półwysep, który wciąż jest mało znanym miejscem. Dzięki temu wciąż...

Wyspa Tsarabanjina jest uznawana w regionie za miejsce święte, bowiem na niewielkim półwyspie przy wschodniej...

Zapraszamy podróżników na 11 dniową eskapadę na niezwykły Madagaskar, którego przyroda, geologia i kultura są...

Nosy Ankao to największa z 5 wysp tworzących archipelag chroniony przez rafę koralową. Znajdują się...

Anjajavy le Lodge to ustronny półwysep, który wciąż jest mało znanym miejscem. Dzięki temu wciąż...

Wyspa Tsarabanjina jest uznawana w regionie za miejsce święte, bowiem na niewielkim półwyspie przy wschodniej...

Zapraszamy podróżników na 11 dniową eskapadę na niezwykły Madagaskar, którego przyroda, geologia i kultura są...

Nosy Ankao to największa z 5 wysp tworzących archipelag chroniony przez rafę koralową. Znajdują się...

Madagaskar – dotknij piękna na końcu świata

Lazurowe morze, góry, tropikalne lasy, pustynie i sawanny – to wszystko przeciąga na Madagaskar tysiące turystów, którzy co roku przyjeżdżają tu na wczasy bądź dłuższe wakacje. Różnorodny krajobraz i zapierające dech w piersiach widoki to niejedyne powody, dla których warto odwiedzić wspomniany region. Co jeszcze ma do zaoferowania „Czerwona Wyspa”? Kiedy najlepiej wybrać się w podróż i dlaczego? Te pytania zadaje sobie wiele osób. Czas poznać odpowiedzi.

Madagaskar – najważniejsze informacje

Madagaskar leży na wyspie zlokalizowanej w zachodniej części Oceanu Indyjskiego, u południowo-wschodnich wybrzeży kontynentu afrykańskiego. Państwo jest jednym z największych eksporterów wanilii na świecie, ale wspomniana przyprawa to niejedyne bogactwo, jakim kraj może się pochwalić. Różne gatunki flory i fauny przyciągają niczym magnes. Każdego roku republikę odwiedzają liczne wycieczki z różnych stron świata, by na własne oczy zobaczyć baobaby, drzewa sandałowe, lemury czerwonobrzuszne, wari czy sifaki białe.

Na Madagaskarze mamy do czynienia z typowym klimatem równikowym. Lata są bardzo upalne (w niektórych rejonach temperatura powietrza sięga nawet 45°C. Najlepiej przyjeżdżać tam na wakacje w okresie od maja do października. Pozwoli to uniknąć ogromnych upałów i dużych opadów deszczu. Należy jednak pamiętać, że opisywana wyspa jest bardzo zróżnicowana pod względem geograficznym i atmosferycznym. Warunki pogodowe w centralnej części kraju mogą być inne niż te panujące na południu czy na północy.

Największe atrakcje Madagaskaru

Wielbiciele fauny i flory z całą pewnością muszą uwzględnić w swoim planie zwiedzania wyspy wycieczki do jednego z rezerwatów przyrody. Szczególnie warto odwiedzić Park Narodowy Ranomafana. Jego tereny pokrywają wilgotne lasy równikowe. Żyję tu wiele endemicznych gatunków zwierząt. Spacerując między drzewami, można stanąć oko w oko z kameleonem, lemurem czy palczakiem madagarskim, podziwiać piękno motyli, ptaków i płazów.

Wiele niesamowitych wrażeń dostarczy także wycieczka do Antsirabe. Założone pod XIX wieku miasto słynie ze źródeł termalnych. Jego znakiem rozpoznawczym są również riksze, czyli tradycyjne pojazdy kołowe napędzane siłą ludzkich mięśni. Przejażdżka słomianym środkiem transportu być może nie jest szczytem komfortu, ale na długo zapada w pamięć i pozwala nieco odciążyć zmęczone zwiedzaniem mięśnie. W mijanych po drodze sklepikach zwolennicy sztuki zakupią ciekawe i oryginalne artykuły rękodzielnicze.

Spragnieni wrażeń turyści spędzający ekskluzywne wakacje na Madagaskarze z całą pewnością powinni trafić też na Nosy Be, czyli wyspę na końcu świata. Czekają tu na nich między innymi Święte Drzewo Malgaszów, Lemuria Land (park zoologiczny z dzikimi zwierzętami) oraz Mont Passot, czyli najwyższy szczyt wyspy i punkt widokowy, z którego widać całą panoramę. Warto przyjść tu wieczorem, by zobaczyć niezwykły zachód słońca.

Najlepsze hotele na Madagaskarze

Baza noclegowa na Madagaskarze jest bardzo bogata. Praktycznie w każdym mieście można znaleźć obiekt zapewniający turystom zakwaterowanie. Najlepsze biuro podróży ma w swojej ofercie luksusowe hotele z zewnętrznym basenem, kompleksowo wyposażonymi pokojami oraz smacznym wyżywieniem. Dodatkowo goście bardzo często mogą skorzystać z boiska do siatkówki czy badmintona, a także oferty wycieczek w towarzystwie przewodnika.