Search
Close this search box.

Kierunek

Kos

Inne kierunki podróży

Niezwykła mieszanka nowoczesnego stylu, tradycyjnej greckiej gościnności oraz romantycznej atmosfery, tworzą to, czym jest hotel...

Na tej jednej z najspokojniejszych i żyjących własnym rytmem wysp greckich, nad brzegiem Morza Egejskiego...

Niezwykła mieszanka nowoczesnego stylu, tradycyjnej greckiej gościnności oraz romantycznej atmosfery, tworzą to, czym jest hotel...

Na tej jednej z najspokojniejszych i żyjących własnym rytmem wysp greckich, nad brzegiem Morza Egejskiego...

Kos jest uważana za jedną z najpopularniejszych wysp archipelagu Dodekanez. Jest to wyspa pełna zieleni, ciepłego słońca i pięknej przyrody. Jest również trzecią co do wielkości wyspą archipelagu, która do tej pory zachowała tradycyjną kuchnię grecką. Kos znajduje się w pobliżu Turcji, obok starożytnego miasta Halikarnas. Luksusowe wakacje na Kos docenią nie tylko miłośnicy malowniczej przyrody, harmonijnego życia, ale także ci, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Doskonałe piaszczyste plaże, lazurowe morze oraz sprzyjający wiatr, sprawiają, że miejsce to cieszy się również dużą popularnością wśród osób chętnych uprawiać windsurfing na Kos.

Największe atrakcje na Kos

Miasto Kos to największe miasto wyspiarskie, które jest zarówno portem, jak i centrum administracyjnym. Bogatą historię regionu prezentuje Muzeum Archeologiczne, które prezentuje ciekawe eksponaty. W pobliżu można też odwiedzić starożytną fortecę rycerzy-Joanitów, zbudowaną w XV wieku. Liczne restauracje i bary portowe oferują pyszne dania kuchni lokalnej. Do dyspozycji wszystkich miłośników podróży morskich są również łodzie oraz jachty.

W pobliżu portu znajduje się duża strefa archeologiczna, w której można zobaczyć architekturę okresu romańskiego i epoki hellenistycznej: na przykład świątynie Herkulesa i Afrodyty.

Warto zwrócić uwagę na Asklepiejon, który jest główną atrakcją wyspy i znajduje się on 4 km od Kos. To słynny kompleks świątyń poświęcony synowi Apolla, uzdrawiającego boga Asklepiosa: miłośnicy kultury i historii będą szczególnie zainteresowani.

Dla kogo Kos?

To wspaniałe miejsce dla każdego, komu marzą się sielankowe wakacje w Grecji. W malutkich wioskach można poczuć autentyczny klimat, który broni się przed masową turystyką. Wyspa Kos jest też dobrym miejscem dla osób, które oprócz wypoczynku na plaży, lubią zwiedzać i odkrywać autentyczne zabytki.

Kos luksusowe hotele oraz wille z prywatnymi basenami w Grecji.

Kos to miejsce doskonałe na luksusowe wakacje w Grecji z dala od tłumów turystów. Butikowe hotele, ekskluzywne wille z basenami oraz autentyczna grecka gościnność to przepis na ekskluzywne wakacje w Grecji.

Wybierając hotel z portfolio Carter, gdziekolwiek się zatrzymasz, możesz być pewny, że doświadczysz usług na najwyższym poziomie w obiektach światowej klasy.

Jak dostać się na Kos?

Na wyspę Kos najlepiej dostać się samolotem. W sezonie letnim istnieją bezpośrednie połączenia z Polski, a lot z Warszawy trwa ok. 2 godzin i 40 minut. Z Aten lot trwa ok 60 minut i l odbywa się codziennie.

Kiedy najlepiej jechać na Kos?

Najlepszy okres na odwiedzenie tej wyspy trwa od kwietnia do października.