Search
Close this search box.

Kierunek

Capri

Inne kierunki podróży

Każdy z 22 luksusowych pokoi w Villa Marina jest zainspirowany i poświęcony osobistościom, które kształtowały...

Zawieszony ponad morzem i gwarantujący niesamowity widok na formacje skalne Faraglioni, luksusowy Punta Tragara Hotel...

Włoska wyspa Capri od dziesięcioleci przyciąga artystów i osobowości poszukujące luksusowego wypoczynku i prestiżowych obiektów....

Każdy z 22 luksusowych pokoi w Villa Marina jest zainspirowany i poświęcony osobistościom, które kształtowały...

Zawieszony ponad morzem i gwarantujący niesamowity widok na formacje skalne Faraglioni, luksusowy Punta Tragara Hotel...

Włoska wyspa Capri od dziesięcioleci przyciąga artystów i osobowości poszukujące luksusowego wypoczynku i prestiżowych obiektów....

Ekskluzywna wyspa Capri

Należąca do archipelagu Wysp Kampańskich ekskluzywna wyspa Capri znajduje się na południu Zatoki Neapolitańskiej, na Morzu Tyrreńskim, bardzo blisko uroczego miasteczka Sorrento, w niedalekiej okolicy Wybrzeża Amalfi. Jej doskonała lokalizacja i piękno sprawiają, że wyspa często odwiedzana jest przez największe hollywoodzkie nazwiska, z których część decyduje się nawet na posiadanie tu prywatnej willi.

Pogoda w tym miejscu przez większość roku jest słoneczna, a deszcz pada stosunkowo rzadko. Korzystny czas, by ją odwiedzić i zaznać śródziemnomorskiego słońca, to miesiące od maja do października. Nic dziwnego, że swoje wczasy spędza tutaj tak wiele turystów i gwiazd show-biznesu.

Wyspa cesarzy

Pierwsze ślady pobytu człowieka na wyspie pochodzą z czasów prehistorycznych. Dla Greków i Fenicjan Capri była istotnym punktem handlowym. W późniejszych czasach została przejęta przez Imperium Rzymskie. Cesarz Oktawian August chętnie spędzał tam wakacje, a Tyberiusz mieszkał na niej przez 10 lat. Rzymianie opuścili wyspę w II wieku. W IX wieku została ona włączona do Królestwa Włoch. Rozkwitła turystyka, m.in. dzięki ponownemu odkryciu niezwykłej jaskini morskiej — Lazurowej Groty, gdzie światło z dna morza odbija się na skałach.

W starożytności na Capri była osada rybacka – teraz na jej miejscu znajduje się port Marina Grande. To jeden z najistotniejszych punktów tego miejsca, zarówno ze względu na handel, jak i turystykę. Można stąd wyruszyć w rejs dookoła wyspy, który z pewnością będzie atrakcyjnym punktem wycieczki.

Zachwycające piękno Capri

Capri to miejsce, które z pewnością docenią osoby marzące o spędzeniu czasu na pięknych plażach nad krystalicznie czystą wodą. Wyspa posiada bowiem kilka takich miejsc. Jedno z najładniejszych to Marina Piccola, usypana z małych kamyków i charakteryzująca się łagodnym zejściem do wody, dzięki czemu często wybierają ją rodziny będące na wakacjach z dziećmi. Miłośników nurkowania zainteresuje z kolei Faro, ze względu na spore głębokości.

Capri słynie ze wspaniałej przyrody oraz przyjemnego śródziemnomorskiego klimatu. Bogactwo natury szczególnie ukazują stworzone na początku XX wieku Ogrody Augustusa (Giardini di Augusto). Stamtąd można też podziwiać panoramę wyspy. Podczas wycieczki warto odwiedzić plac Umberto I, wypić kawę w jednej z tamtejszych kawiarni i zobaczyć słynną wieżę zegarową. Do tego miejsca często przybywają odpoczywające na Capri znane osobistości. Miłośnicy architektury powinni zwrócić uwagę na znajdującą się w mieście Anacapri Villa Malaparte, czyli charakterystyczny czerwony budynek będący jednym z najlepszych przykładów włoskiego modernizmu w tej dziedzinie sztuki.

Capri – hotele godne polecenia

Jednymi z najlepszych hoteli na Capri są Excelsior Parco i La Minerva, które oferują wspaniałe tarasy z widokami na morze, baseny oraz przestronne pokoje. Ich kolorem przewodnim jest uspokajająca biel, idealnie pasująca do słonecznego klimatu wyspy. Pokoje mają prywatne balkony, wyposażone są także w klimatyzację, zapewniającą przyjemny chłód nawet w najbardziej upalne dni.

Dlaczego warto jechać na Capri z biurem podróży Carter?

Przede wszystkim ze względu na przepiękne miejsca noclegowe, które zapewnia firma, takie jak oferująca niesamowity widok na formacje skalne Faraglioni Punta Tragara w mieście Capri. Jeżeli ktoś jest zainteresowany pobytem w Anacapri, to zachwyci go Capri Palace, gdzie gościli Christina Aguilera, Cristiano Ronaldo czy Harrison Ford. Villa Marina (w Marina Grande) ma z kolei pokoje w tradycyjnym włoskim stylu, a z jej okien można oglądać morze lub barwny ogród. Osobom, które chcą spróbować słynnej włoskiej kuchni, z pewnością przypadną do gustu tutejsze hotelowe restauracje.