Search
Close this search box.

Kierunek

Belize

Inne kierunki podróży

Popijając ulubionego drinka w hamaku obserwujesz słońce chowające się za horyzontem. Panujący spokój podkreśla kojący...

Popijając ulubionego drinka w hamaku obserwujesz słońce chowające się za horyzontem. Panujący spokój podkreśla kojący...

Belize to bardzo mały kraj w Ameryce Środkowej, położony na południe od meksykańskiego Jukatanu. Do tej pory raczej nie kojarzony z luksusową turystyką, ale wraz z pojawieniem się luksusowych prywatnych wysp staje się przystępny dla bardziej wymagających podróżników.

To świetne miejsce dla prawdziwych poszukiwaczy przygód, omijających popularne i oczywiste kierunki turystyczne. Znajdziemy tu prywatne, luksusowe wysepki na Morzu Karaibskim z pięknymi plażami, świetne warunki do nurkowania, zagubione w dżungli ruiny świątyń i miast Majów, liczne rezerwaty przyrody (raj dla miłośników ptaków).

Luksusowe wakacje na prywatnej wyspie

W Belize, naszym klientom, polecamy przede wszystkim prywatne, luksusowe wysepki na Morzu Karaibskim, które można wynająć na wyłączność: np. Cayo Espanto Private Island z 9 willami (można je też wynająć pojedynczo) albo Kanu Private Island z 5 willami (wynajmowana tylko jako całość).

Belize – marzenie każdego nurka

Rafa koralowa w Belize jest drugą największą na świecie. To prawdziwy raj dla miłośników nurkowania i snorkelingu.
Większość pasjonatów odkrywania świata podwodnego zna doskonale Great Blue Hole (wielką rozpadlinę rafy koralowej) na Morzu Karaibskim. To jedno z najlepszych miejsc do nurkowania na świecie i marzenie wielu nurków. Jest widoczna nawet z kosmosu a sławę zyskała dzięki filmom telewizyjnym słynnego badacza mórz Jacques’a Cousteau. Ta podwodna studnia jest głęboka na 124 metry (przy szerokości 300m).

Ślady cywilizacji Majów

Lamanai było niegdyś najbardziej znaczącym miastem Majów na terenie obecnego Belize. Ruiny okazałych świątyń i pałaców do dziś robią wrażenie na turystach. Archeolodzy ustalili, że osiedle było zamieszkane już 2500 lat nim pojawili się tu hiszpańscy kolonizatorzy.
Inne dawne osiedla kultury Majów, które warto zobaczyć to m.in. Altun Ha czy Xunantunich.

Atrakcje dla aktywnych

Potrzebujesz więcej wrażeń? W Belize na pewno znajdziesz doładowanie adrenaliny: zipline przez korony drzew w dżungli, eksploracja jaskiń, spuszczanie się na linie w dół wodospadów, kajaki, piesze wycieczki w górach i dżungli czy jazda konna.