Search
Close this search box.

Kierunek

Anguilla

Inne kierunki podróży

Zanurzony w 60 tysiącach tropikalnych roślin, luksusowy hotel Cap Juluca, a Belmond Hotel znajduje się...

Urocza, karaibska wyspa kryje resort stworzony dla rodzin i grup przyjaciół, pragnących luksusowej ucieczki przed...

Dzięki lokalizacji na wybrzeżu malowniczej wyspy Anguilla, Malliouhana, an Auberge Resort uchodzi za jeden z...

Zanurzony w 60 tysiącach tropikalnych roślin, luksusowy hotel Cap Juluca, a Belmond Hotel znajduje się...

Urocza, karaibska wyspa kryje resort stworzony dla rodzin i grup przyjaciół, pragnących luksusowej ucieczki przed...

Dzięki lokalizacji na wybrzeżu malowniczej wyspy Anguilla, Malliouhana, an Auberge Resort uchodzi za jeden z...

Rajskie doznania na wyspie Anguilla

Pragnąc uciec na luksusowe wakacje na ustronnej plaży u wybrzeży Karaibów, warto wybrać się na wyspę Anguillę, oferującą bogactwo kulturowe i przyrodnicze na najwyższym poziomie. Gwiazdy światowego formatu wybierają to miejsce na odpoczynek ze względu na wysoką dbałość o ochronę prywatności, ekskluzywne kurorty i wybór ponad 70 restauracji o różnorodnym menu. Wspaniałe doznania estetyczne, których dostarczają rafy koralowe, sprawiają, że wyspa Anguilla jest popularnym miejscem do nurkowania, natomiast bogactwo przyrodnicze gwarantuje wspaniałe widoki podczas długich spacerów brzegiem piaszczystych plaż.

Rys historyczny wyspy Anguilla

Pierwsze osadnictwo na Anguilli rozpoczęli Arawakowie, pozostawiając po sobie petroglify w Big Spring Cave. Brytyjczycy i Francuzi walczyli o tę wspaniałą wyspę przez ponad 150 lat. Angielscy osadnicy, zdobywszy wyspę, stworzyli gospodarkę plantacyjną, a ówcześnie dominująca czarnoskóra populacja Anguilli jest do dziś pamiątką tego okresu.

Spacerem piaszczystą plażą Anguilli

Anguilla posiada 33 spektakularne i zróżnicowane plaże, w tym kilka sklasyfikowanych jako jedne z najlepszych plaż na Karaibach, a nawet na świecie. Wszystkie mają jedwabiście biały piasek, jednak gołym okiem można zobaczyć, że wyraźnie różnią się od siebie strukturą i kolorem. Decydując się na ekskluzywne wakacje u wybrzeży Anguilli, warto odkryć zapierające dech w piersi łuki skalne, takie jak Mead’s Bay, lub zaciszne zatoczki, takie jak Little Bay, do których można dotrzeć wyłącznie łodzią.

Na Anguilli temperatura wody waha się pomiędzy 20ºC a 27ºC, co czyni tę część Morza Karaibskiego idealnym miejscem do pływania. Większość plaż na Anguilli jest spokojna i cicha, o łagodnych mieliznach. Od czasu do czasu, w miesiącach zimowych, po atlantyckiej stronie wyspy pojawiają się fale. Chociaż surferzy nie mają gwarancji, że fale się pojawią i dadzą możliwość surfowania, to miłośnicy windsurfingu i kitesurfingu mogą cieszyć się sprzyjającymi warunkami pogodowymi przez cały rok.

Wybrzeże Long Pond zacisznym miejscem odpoczynku

Zatoka Long Pond to obszar pełen kontrastów. Z jednej strony, w Long Pond Bay występują jedne z najdzikszych fal na całej Anguilli, które rozbijają się gwałtownie o skaliste wybrzeże plaży. Z drugiej strony natomiast, niedaleko od plaży, panuje spokój i cisza dziewiczej plaży. Zatoka Long Pond wzięła swoją nazwę od Long Pond – słonowodnego stawu znajdującego się tuż za dziką plażą.

Obszar o powierzchni 23 ha będący laguną na południowo-wschodnim wybrzeżu głównej wyspy Anguilla ma piękne wybrzeże, które jest oddzielone od morza pasmem o szerokości 300 m. Long Pond jest siedliskiem roślinności krzewiastej na wapieniu. Miejsce to zachwyca także fauną. Wybrzeże Anguilli zostało bowiem uznane za ważny region dla ptaków przez BirdLife international, głównie dlatego, że jest to ważne miejsce gniazdowania różnych gatunków. Dzięki temu można prowadzić obserwacje ornitologiczne każdego dnia.

Niezapomniane doznania wakacji na wyspie Anguilla

Białe, piaszczyste plaże Anguilli są wręcz legendarne, ale wyspa posiada również surowe krajobrazy. Luksusowe resorty znajdujące się u wybrzeży Morza Karaibskiego oferują mnóstwo zajęć, które odbywają się w morzu, przy plaży, ale także z dala od brzegu. Można się tam cieszyć naturą i korzystać ze skarbnicy atrakcji podczas wędrówek, jazdy konnej, jazdy na rowerze lub jazdy samochodem. Warto się zatracić i eksplorować tajemnice piękna tego miejsca.