Search
Close this search box.

Kierunek

Koh Phangan

Inne kierunki podróży

Pięciogwiazdkowy obiekt posiada 3 luksusowe dźwiękoszczelne wille, zarezerwowane wyłącznie dla 6 gości, podczas gdy obsługa...

Rajska wyspa Phangan znajduje się w samym środku Zatoki Tajlandzkiej, a od lat 80-tych znana...

Pięciogwiazdkowy obiekt posiada 3 luksusowe dźwiękoszczelne wille, zarezerwowane wyłącznie dla 6 gości, podczas gdy obsługa...

Rajska wyspa Phangan znajduje się w samym środku Zatoki Tajlandzkiej, a od lat 80-tych znana...

Dla kogo Koh Pangan?

Koh Phangan leży około 10 km na północ od Koh Samui. Najłatwiej dostać się tram promem lub motorówką. Phangan jest niemal połowę mniejsza od Samui, bardziej kameralna i nastawiona głównie na młodych turystów lubiących życie nocne. Wydarzeniem, które rozreklamowało wyspę właściwie na cały świat jest Fool Moon Party – cykl całonocnych imprez odbywających się raz w miesiącu na plaży Hat Rin, potrafiących zgromadzić nawet kilkanaście tysięcy osób. W okolicy nie brakuje bungalowów i hoteli praktycznie na każdą kieszeń oraz restauracji serwujących kuchnię międzynarodową, lokalną oraz typowe fast-food’y. Północną część wyspy charakteryzuje bardziej senny klimat typowy dla rybackich wiosek. Tam też znajduje się najpiękniejsza plaża wyspy – Thong Nai Pan. Warty odwiedzenia jest także Than Sadet – imponujący wodospad położony w środku lasu deszczowego.

Snorkeling na Koh Phangan

Choć w okolicy Koh Samui i Phangan nie brakuje niezłych miejsc do nurkowania i snorkelingu, chcąc w pełni docenić piękno podwodnego należy udać się na Koh Tao, wyspę położoną 40 km na północny zachód od Phangan. Piękne rafy, duża przejrzystość wody, bogactwo morskiej flory i fauny, a także bezludne plaże sprawiają, że na Koh Tao z roku na rok przybywa turystów, lecz wciąż nie zatraciła ona swojego naturalnego charakteru i leniwego klimatu. W Mea Hat, jedynym mieście na wyspie funkcjonuje kilka centrów nurkowych organizujących wyprawy dla doświadczonych i początkujących nurków. Ciekawym miejscem jest też Koh Nang Yuan – położony u wybrzeży Koh Tao miniaturowy archipelag wysepek połączonych ze sobą piaszczystymi groblami. Lazur wody, złocisty piasek i soczyście zielona roślinność sprawiają, że plaże Nang Yuan często uznaje się za najpiękniejsze na świecie.

Jeżeli szukasz piaszczystych plaż, pięknej pogody, wiecznie uśmiechniętych ludzi i wspaniałego jedzenia, to idealnym wyborem może okazać się Tajlandia – Ko Samui czy Ko Phangan to wyspy, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości oczekujących niezapomnianych chwil.