Search
Close this search box.

Kierunek

Bułgaria

Inne kierunki podróży

Thracian Cliffs Golf & Beach Resort jest spektakularnie położonym resortem golfowym, tuż nad brzegiem Morza...

W południowo-zachodniej części Bułgarii, u stóp Gór Pirin znajduje się najmniejsze miasto Melnik. To urocze...

Thracian Cliffs Golf & Beach Resort jest spektakularnie położonym resortem golfowym, tuż nad brzegiem Morza...

W południowo-zachodniej części Bułgarii, u stóp Gór Pirin znajduje się najmniejsze miasto Melnik. To urocze...

Bułgaria położona jest w południowo-wschodniej części Europy, od południa graniczy z Grecją i Turcją, od zachodu z Serbią i Macedonią, a od wschodu z Morzem Czarnym. Bułgaria podzielona jest na 7 regionów: Naddunajski, Czarnomorski, Staropłaniński, Tracki, Macedoński, Sofijski i Rodopski.

Kraj posiada zróżnicowane położenie – górzyste tereny, kilometry pięknych, piaszczystych plaż (Złote Piaski, Słoneczny Brzeg, Nesebyr), ale też zachwyca pod kątem przyrody, słynie z licznych parków narodowych. Ponadto, w wielu regionach, w tym między innymi w stolicy – Sofii, można zagłębić się w historii czasów panowania Imperium Osmańskiego, które wymieszały się z pozostałościami po komunizmie. Warto wybrać się do nadmorskiego Burgas, zobaczyć urokliwy Sozopol oraz starówkę w Nesebyr usytuowaną na cyplu, która została wpisana na Listę UNESCO i miasto Plovid położone na siedmiu wzgórzach.

Bułgaria jest miejscem, gdzie można zasmakować wyśmienitych dań kuchni bułgarskiej, nagrzanych słońcem winogron, wybornych win. Bułgarska historia uprawy winorośli i produkcji wina ma swoje korzenie w kulturze trackiej, a Trakowie, jako pierwsi wprowadzili tysiącletnią tradycję produkcji wina w Bułgarii. Do najważniejszych regionów winiarskich Bułgarii należą: Dolina Róży oraz Melnik.

Jednym z najbardziej popularnych regionów jest region czarnomorski z Warną i jej licznymi zabytkami oraz kąpieliskami, jak słynące z szerokich i piaszczystych plaż Złote Piaski, i Słoneczny Brzeg oraz najstarsze miasto Bułgarii w całości wpisane na listę UNESCO – Nesebyr.

Mimo, iż kraj nie zajmuje wybitnego miejsca na mapie turystyki luksusowej, to Carter ma do zaproponowania Państwu kilka luksusowych perełek na absolutnie europejskim poziomie 5*lux.