Search
Close this search box.

Kierunek

Kuba

Inne kierunki podróży

Gorąco zapraszamy do przeżycia niezwykłej przygody, będzie to podróż do 2 niesamowitych rajów na Ziemi....

Hawana Sztandarowy punkt wyspy, gdzie na każdym kroku spotykamy ducha miasta, ulice tętnią życiem, pachną cygarami...

Bardzo blisko brzegu ekskluzywnej plaży w formie zatoki, otoczonej pięknymi ogrodami z palmami, hamakami i...

Prestiżowy, ekskluzywny Grand Hotel Manzana Kempinski w Hawanie na Kubie został zbudowany między 1894 a...

To, że hotel nosi nazwę Packard, pochodzącą od słynnej marki samochodów luksusowych, to nie przypadek....

Gorąco zapraszamy do przeżycia niezwykłej przygody, będzie to podróż do 2 niesamowitych rajów na Ziemi....

Hawana Sztandarowy punkt wyspy, gdzie na każdym kroku spotykamy ducha miasta, ulice tętnią życiem, pachną cygarami...

Bardzo blisko brzegu ekskluzywnej plaży w formie zatoki, otoczonej pięknymi ogrodami z palmami, hamakami i...

Prestiżowy, ekskluzywny Grand Hotel Manzana Kempinski w Hawanie na Kubie został zbudowany między 1894 a...

To, że hotel nosi nazwę Packard, pochodzącą od słynnej marki samochodów luksusowych, to nie przypadek....

Kuba – co nieco o historii

Zdobyta przez hiszpańskich kolonistów jako jedna z pierwszych karaibskich wysp, nie została oszczędzona przez historię w czasie setek lat swojego istnienia. Trudne, ciężkie w konsekwencjach dzieje, których skutki odczuwa się do dzisiaj, spowodowały, że Kuba jest państwem jedynym w swoim rodzaju. Niewolnictwo, które pojawiło się wraz z przybyciem Hiszpanów na Karaiby przyniosło Kubie pokłosie tego, co dzisiaj nazywamy mieszanką kulturową. Pojawili się Kreole, Metysi oraz Mulaci, a wraz z nimi słynna santería, czyli połączenie religii chrześcijańskiej z wierzeniami afrykańskimi, w tym także z lokalnymi wierzeniami indiańskimi. Trudna i krwawa walka o niepodległość Kuby oraz zniesienie niewolnictwa zebrała owoce dopiero na początku XX w., jednak nie było jej dane cieszyć się nią przez długi czas, gdyż krótko po tym na teren wyspy wkroczyły wojska amerykańskie, chcąc zagarnąć ją do swojego terytorium, tak jak stało się to z Portoryko. Do przejęcia wyspy przez USA nigdy jednak nie doszło ze względu na zbyt duże długi, które miało państwo. Później, jak znamy z lekcji historii, pojawił się (prawie) nieśmiertelny Fidel Castro wraz ze swoim komunizmem, a okrutnymi rządami sprawił, że gospodarka stanęła w miejscu wraz z rozwojem kraju. Ze skutkami tych rządów Kuba zmaga się do dzisiaj.

Kuba – raj na Karaibach?

Zanurzmy się na chwilę w swoich własnych myślach i postawmy sobie pytanie: z czym kojarzy nam się Kuba? Zapewne pierwsze, co przychodzi nam do głowy to: rum, cygara, Ernest Hemingway, stare samochody i Fidel Castro. Dlaczego jednak nie pomyśleliśmy o tym, że na Kubie znajdziemy również rajskie plaże, wspaniałe luksusowe hotele oraz gwarancję przeżycia iście ekskluzywnych wczasów?

Kuba znajduje się na Morzu Karaibskim, otulona jego wodami, do granicy ze Stanami Zjednoczonymi ma niecałe 200 km, a do Meksyku od północno-zachodniej strony – tylko 250 km. Urzędowym językiem Kuby jest hiszpański, ale obsługa w hotelach porozumiewa się w języku angielskim. Warto wiedzieć, że na Kubie obowiązują dwie waluty, peso kubańskie (CUP) i peso convertible (CUC), a obie te waluty można wymienić tylko na wyspie. Różnią się tym, że peso cubano jest o około 25 razy tańsze od peso convertible.

Kuba – informacje praktyczne

Ze względu na to, że Kuba znajduje się w strefie klimatu równikowego i podrównikowego wilgotnego, pogoda na Kubie nie pozostawia wiele do życzenia. Cały rok jest ciepło lub gorąco, a Kubańczycy nie znają słowa „ogrzewanie”. Trzeba jednak uważać na cyklony i huragany, które występują tu od sierpnia do października. Jeżeli zastanawiacie się Państwo kiedy jechać na Kubę, to najlepszymi do tego miesiącami będą listopad-marzec, wtedy na wyspie występuje pora sucha, co daje nam gwarancję świetnej pogody. Różnica czasu na Kubie wynosi 6 godzin w stosunku do Polski. Jeśli zadajecie sobie Państwo pytanie, jak dolecieć na Kubę, oferujemy Państwu połączenia czarterowe z wybranych miast Polski.

Kuba – ekskluzywne wczasy

Kuba, czyli największa wyspa Karaibów ma do zaoferowania nieskończoną ilość atrakcji, możliwość spędzenia fantastycznego czasu na luksusowych wakacjach z rodziną wśród rajskich plaż, turkusowej wody, zielonych palm i zawsze uśmiechniętych ludzi. Wakacje na Kubie, w jednym z ostatnich tak niezwykłych krajów będą niezapomniane dla wszystkich tych, którzy szukają spokoju w zaciszu hotelowym, a także dla tych wiecznie szukających imprezy – w końcu Kuba to mekka salsy, czyż nie? Warto pamiętać, że to, co czyni Kubę wyjątkowym, to czas, który stanął w miejscu kilkadziesiąt lat temu i zauważyli to wszyscy na świecie, tylko nie… sami Kubańczycy. Jest to jeden z nielicznych na świecie krajów „retro”, gdzie wciąż jeszcze nie dotarła zachodnia cywilizacja, a ludzie żyją zupełnie tak samo jak kilka dziesięcioleci wcześniej, pijąc po pracy mojito z rodziną, grając w domino, bujając się w hamakach, paląc słynne kubańskie cygara, a życzliwość i miłość do innych ludzi Kubańczycy wyssali z mlekiem matki.

Kuba – atrakcje i wycieczki

Kuba to idealne miejsce do plażowania, snorkelingu, czy nurkowania, a także pieszych wędrówek, czy spędzenia luksusowych wakacji z rodziną. Warto zwiedzić najsłynniejsze atrakcje na Kubie, takie jak stolica tego kraju, czyli Hawana ze słynnym Muzeum Rewolucji, Kapitolem. Wczasy na Kubie w Hawanie umili na pewno Państwu pobyt w jednym z dwóch naszych luksusowych hoteli, Iberostar Grand Packard lub Hotel Gran Manzana Kempinski. Po pełnych emocji dniach spędzonych na poznawaniu Hawany, będzie to świetny przystanek na odpoczynek w otoczeniu jednych z najlepszych hoteli na Kubie.

Warto wspomnieć również o mieście Trinidad, słynącym z malowniczych domów, pastelowych pałacyków i przepięknego starego miasta. Ekskluzywne wczasy na Kubie zapewni również pobyt w Varadero – najsłynniejszym nadmorskim kurorcie wyspy, gdzie znajdą Państwo fantastyczne, luksusowe resorty o najwyższych na świecie standardach, a wśród nich idealne hotele na rodzinne wakacje na Kubie. Najlepszym tego przykładem może być Paradisus Varadero Resort&Spa, który oferuje mnogość atrakcji dla najmłodszych, a także jest to idealny kierunek na wakacje z dziećmi.

Luksusowe wycieczki na Kubę i wczasy na plaży

Również wycieczki objazdowe po Kubie, które Państwu oferujemy, są uszyte na miarę i dopasowane do potrzeb indywidualnego klienta. Jeśli zależy Państwu na wygodzie i elastyczności, proponujemy zwiedzanie Kuby z prywatnym kierowcą i przewodnikiem. Hotele w innych częściach wyspy będą bardziej klimatyczne i skromne niż te, które proponujemy Państwu w znanych kubańskich resortach. Pomimo tego niebywałe atrakcje, mnogość form spędzenia wolnego czasu oraz niezapomniane krajobrazy wynagrodzą wszelkie niedogodności. Warto pamiętać, że wycieczki objazdowe na Państwa życzenie mogą w sobie zawierać również wczasy na plaży. Jest to czas, kiedy Państwa luksusowe wakacje mogą być oparte na odpoczywaniu, opalaniu się w słońcu, popijaniu najlepszych koktajli. Plaże na Kubie są również idealne do nurkowania, snorkelingu, czy pływania.

Jeśli jednak wolicie Państwo coś jeszcze bardziej na miarę luksusowych wakacji na Kubie, to zapraszamy na lekcje kubańskiej salsy, naukę robienia idealnego mojito, koncert jednej z najbardziej charyzmatycznych grup muzycznych na świecie, Buena Vista Social Club, czy ekskluzywną wyprawę do najbardziej znanych fabryk cygar na Kubie. Zaprojektujemy osobiście wszystko to, co sobie Państwo wymarzą i sprawimy, że wycieczki objazdowe po Kubie spełnią Państwa marzenia o spędzeniu ekskluzywnych wakacji.